zlota szkola calosc 2020

cems1W dniach 20-24 maja, szóstka naszych uczniów, wzięła udział w dość wyjątkowym projekcie jakim jest CEMS Chance. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży kończącej gimnazjum oraz I klas szkół średnich i ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Warsztaty odbywają się dwa razy w roku (w maju i w grudniu) w Szkole Głównej Handlowej, w Warszawie. Uczestnicy projektu biorą udział w wielu konferencjach i warsztatach dotyczących rozwoju osobistego a także mają możliwość zwiedzania stolicy. W tegorocznej edycji programu, naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Pieczonka, Jan Kiełb, Julia Konefał, Natalia Koper, Michał Juryś i Zofia Ryś.

W czasie pobytu w stolicy uczniowie poznali siedzibę organizatora, czyli Szkołę Główną Handlową oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach m. in. z autorem książek ,,Chcę być kimś'', czyli Michałem Zawadką, z przedstawicielami firmy Samsung i Microsoft oraz uczestniczyli w spotkaniu z podróżniczką, Beatą Pawlikowską. Udało im się również zwiedzić najciekawsze zakątki Warszawy: Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe, oraz Centrum Nauki Kopernik. Atmosfera całego projektu była niesamowita, poznaliśmy wspaniałych ludzi, studentów SGH, którzy byli naszymi opiekunami, inspirowali nas ciekawymi dyskusjami i opowiadali o swoich pasjach oraz zainteresowaniach. Tych kilka fantastycznych dni zostanie w naszej pamięci na zawsze. Taki wyjazd to przygoda, którą polecamy przeżyć każdemu.

(M. Pieczonka i J. Kiełb 3b)