zlota szkola calosc 2020

kółko teatralnePiątek, godzina 16:00. Na dworze półmrok, deszcz dzwoni o szyby. Latarnie zapalają się powoli migotliwym światłem. W okolicy jest cicho i tylko z pobliskiego budynku dają się słyszeć rozmowy i głośne śmiechy. Podchodzę do okna, które jest otwarte, uchylam firankę i zaglądam do środka. Młodzież licealna odgrywa jakieś scenki, czyta na głos fragmenty dialogów, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Tak kreatywnie i ciekawie spędzają popołudnie w Hetmanie członkowie szkolnego kółka teatralnego. Zachęcona miłą atmosferą wchodzę do środka, mijam pobliskie sale i okazuje się, że na korytarzu jest głośno, tak jakby jeszcze cały czas trwały lekcje. W szkole o tej porze jeszcze tętni jakieś życie?

Idę dalej i na holu mijam grupę uczniów klas I, która przygotowuje tegoroczną inscenizację bożonarodzeniową. Stoję chwilę nasłuchując i przyglądając się.. Hmm zapowiada się całkiem ciekawie. Obok odbywają się warsztaty rękodzieła artystycznego eco scrapbooking. Powstają piękne kartki świąteczne i ozdoby choinkowe z materiałów recyklingowych. Hetmaniacy są dalEKOwzroczni! I jeszcze ta świąteczna atmosfera… Gdzieniegdzie ubrane już choinki, przystrojone klasy. Myśląc, że to już wszystko, co może mnie tu dzisiaj spotkać, opuszczam szkołę wycofując się po cichu na parking bocznym wyjściem. Otwieram drzwi do samochodu ale mój wzrok przykuwa jeszcze światło w sali na pięterku. Wracam i po schodach skradam się na górę. W jednej z sal spotykam amatorów modelarstwa i gier strategicznych, którzy w skupieniu, z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem pracują nad swoimi modelami oraz figurkami. Jestem pozytywnie zaskoczona widząc młodzież w różnym wieku, bowiem, jak się dowiaduję, zajęcia są adresowane zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i średnich. Opuszczam poddasze z myślą, że doskonalenie precyzyjnego wycinania i sklejania może być świetną formą relaksu dla młodych ludzi i alternatywą dla telefonów komórkowych. Wracam do domu pełna pozytywnej energii. Ciekawa ta szkoła, w której nauczyciele i uczniowie tworzą wspólnie mikroświat pełen różnorodnych pasji i kreatywnych pomysłów na umilenie wolnego czasu. Oprócz nauki i kółek przedmiotowych można tu spędzić popołudnie (nawet piątkowe!) w miłej atmosferze, rozwijając swoje zainteresowania. W Hetmanie nie mamy czasu na nudę, lubimy tu być, lubimy się wzajemnie i miło spędzamy wspólne chwile odkrywając w sobie pokłady różnych talentów, tworząc ciekawe projekty i wcielając w życie najróżniejsze pomysły. (an)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.JPG 31.JPG 32.JPG 33.JPG 34.JPG 35.JPG 36.JPG 37.JPG 38.JPG 39.JPG 40.JPG