zlota szkola calosc 2020

Rekrutacja 2020Szanowni Ósmoklasiści!

  1. Informujemy, że zaplanowany na 28 kwietnia br. "Dzień Otwarty" w Hetmanie, ze zrozumiałych powodów epidemiologicznych, nie może się odbyć. Jeśli jednak pozwolą warunki, być może uda się nam spotkać z Wami w murach naszej szkoły w czerwcu. Ewentualny termin czerwcowy zostanie podany w późniejszym czasie. Planujemy zorganizować to w formie "kameralnych spotkań" w jakąś sobotę czerwca, bo na spotkanie w bardzo licznej grupie, jak to było w poprzednich latach, myślimy, że w tym roku nie ma co liczyć.
  2. Podania do naszej szkoły można składać, pobierając formularz ze strony szkoły (w zakładce Rekrutacja>Zapisy do Liceum znajdziecie Podanie kandydata do liceum (pdf)), a następnie prosimy wypełnić odręcznie i przesłać skan lub zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Żadnych pozostałych dokumentów, póki co, nie trzeba dostarczać.
  3. Wszelkie informacje dotyczące naszego liceum można uzyskać, dzwoniąc bezpośrednio do sekretariatu szkoły (czynny codziennie w godz. 8.00 - 14.00) albo drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  4. Zachęcamy Was do przeglądania naszej strony internetowej lub profilu na Facebooku, abyście mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tarnobrzeskiego "Hetmana". Zobaczcie, ile różnych wydarzeń, inicjatyw, osiągnięć w wielu różnych dziedzinach, ma miejsce w każdym tygodniu w naszej szkole. Dzięki temu, możecie w sposób bardziej obiektywny wyrobić sobie zdanie na temat naszej placówki (nie tylko postrzegać szkołę przez pryzmat jednego dnia otwartego, ale zobaczyć jej codzienne funkcjonowanie).

To, co wydaje się nam bardzo ważne, to między innymi:

  • "Hetman" jest najlepszą szkołą dla każdego, komu zależy na własnym rozwoju! W żadnym razie nie jest szkołą tylko dla uczniów "wybitnych"!
  • W "Hetmanie" każdy uczeń tworzy swój osobisty profil kształcenia, tzn. wybiera te przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym, które chce, a nie te, które narzuca mu przydzielona klasa! Obowiązkowo każdy uczeń naszego liceum musi rozszerzać język angielski. Pozostałe przedmioty ma takie, jakie sobie sam wybierze. Oczywiście klasy powstają dopiero po zakończonej rekrutacji. Wówczas w jednej klasie znajdują się osoby, które rozszerzają podobne przedmioty np. biol-chem-mat lub mat-fiz-inf lub j.pol-hist-WOS itp.
  • W szkole istnieje możliwość uczenia się ekonomii, elementów prawa, grafiki komputerowej. Prowadzona jest cała "paleta" kółek przedmiotowych, a także kółka zainteresowań: fotograficzne, żeglarskie, modelarskie, dziennikarskie, działa chór szkolny czy teatr.
  • "Hetman" jest zdecydowanie najtańszą szkołą niepubliczną w Polsce (sprawdziliśmy!), która w Ogólnopolskim Rankingu "Perspektyw" co roku mieści się w pierwszej setce najlepszych liceów w kraju. Czesne wynosi 480 zł miesięcznie i jego wysokość nie będzie zmieniona w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Sami sprawdźcie, że naprawdę warto!

Przyjdź, a przekonasz się, że nie będziesz żałował(a) swojej decyzji :)

Paweł Dobrowolski