zlota szkola calosc 2020

Rekrutacja 2020BARDZO WAŻNE!!!
Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!
Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16-19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły.

Obserwując uważnie całą zaistniałą sytuację i rozumiejąc Wasz niepokój, a zwłaszcza przedłużający się stan niepewności, stres związany z egzaminami, zmianą szkoły (nawet nie mieliście okazji wziąć udziału w Dniach Otwartych różnych szkół ponadpodstawowych, by zapoznać się z ich ofertami), procesem rekrutacyjnym, Dyrekcja wraz z Komisją Rekrutacyjną I SLO podjęła decyzję o zmianie Regulaminu Rekrutacji. Postanowiliśmy, że w procesie rekrutacji na rok szkolny 2020/2021, wyjątkowo, nie będziemy brali pod uwagę wyników z egzaminów ósmoklasisty. Tym samym chcemy przynajmniej w ten sposób pomóc Wam rozładować” i tak napiętą emocjonalnie sytuację. Szczegółowy, znowelizowany Regulamin Rekrutacji, zamieszczamy poniżej. Bardzo ważne jest dla nas, ale mamy nadzieję, że przede wszystkim dla Was, abyśmy zakończyli proces rekrutacji do naszego liceum w terminie takim, jak pierwotnie zakładaliśmy. To bowiem sprawi, że będziecie mogli mieć wakacje takie same jak Wasi poprzednicy, bo to się Wam słusznie należy, zwłaszcza po tym wyjątkowo trudnym roku szkolnym.

Korzystając z okazji, chcieliśmy zamieścić kilka uwag i informacji o naszym Hetmanie”:

  1. Jeśli pozwolą warunki, być może uda się nam spotkać z Wami w murach naszej szkoły w czerwcu. Ewentualny termin czerwcowy zostanie podany w późniejszym czasie. Planujemy zorganizować to w formie kameralnych spotkań” w jakąś sobotę czerwca. Na spotkanie w bardzo licznej grupie, jak to było w poprzednich latach, myślimy, że w tym roku nie ma co liczyć.
  2. Podania do naszej szkoły można składać, pobierając formularz ze strony szkoły (w zakładce Rekrutacja znajdziecie Podanie kandydata do liceum), a następnie należy wypełnić odręcznie i przesłać skan lub dobre zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Żadnych pozostałych dokumentów, póki co, nie trzeba dostarczać.
  3. Wszelkie informacje dotyczące naszego liceum można uzyskać, dzwoniąc bezpośrednio do sekretariatu szkoły (czynny codziennie w godz. 8-14) albo drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Zachęcamy Was do przeglądania naszej strony internetowej lub na Facebooku, abyście dowiedzieli się więcej na temat tarnobrzeskiego Hetmana”. Zobaczcie, ile różnych wydarzeń, inicjatyw, osiągnięć w wielu różnych dziedzinach, dzieje się w każdym tygodniu, w naszej szkole. Dzięki temu, możecie w sposób bardziej obiektywny, wyrobić sobie zdanie na temat szkoły (nie tylko postrzegać szkołę przez pryzmat jednego dnia otwartego, ale zobaczyć codzienne funkcjonowanie placówki).

To, co wydaje się nam bardzo ważne, to między innymi:

  • Hetman” jest najlepszą szkołą dla każdego, komu zależy na własnym rozwoju! W żadnym razie nie jest szkołą tylko dla uczniów wybitnych”!
  • W Hetmanie” każdy uczeń tworzy swój osobisty profil kształcenia, tzn. wybiera te przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym, które chce, a nie te, które narzuca mu przydzielona klasa! Obowiązkowo każdy uczeń naszego liceum musi rozszerzać język angielski. Pozostałe przedmioty takie, jakie sobie sam wybierze. Oczywiście klasy powstają dopiero po zakończonej rekrutacji. Wówczas w jednej klasie znajdują się osoby, które rozszerzają podobne przedmioty np. biol-chem-mat lub mat-fiz-inf lub j.pol-hist-WOS itp. W szkole stwarzamy możliwość uczenia się ekonomii, elementów prawa, grafiki komputerowej. Prowadzona jest cała paleta” kółek przedmiotowych, a także kółka: fotograficzne, żeglarskie, modelarskie, dziennikarskie, działa chór szkolny czy teatr.
  • Hetman” jest zdecydowanie najtańszą szkołą niepubliczną w Polsce (sprawdziliśmy!), która w Ogólnopolskim Rankingu ,,Perspektyw” co roku mieści się w pierwszej setce najlepszych liceów w kraju. Czesne wynosi 480 zł miesięcznie i jego wysokość nie będzie zmieniona w przyszłym roku szkolnym.

Szanowny Ósmoklasisto, rozpocznij w roku szkolnym 2020/2021 naukę w Hetmanie” a przekonasz się, że nie będziesz żałował(-a) swojej decyzji :)

Paweł Dobrowolski,
dyrektor I SLO w Tarnobrzegu

Nowelizacja Regulaminu Rekrutacji 2020-21 (pdf) 
(aktualizacja: 17.06.2020)

ULOTKA przod

ULOTKA srodek