logo sejmik neww

mikolajki

Dzisiaj, w naszej szkole, już od samego rana, wszystkim udzielała się mikołajkowa atmosfera. Po korytarzach przechadzała się ekipa Świętego Mikołaja, czyli członkowie Sejmiku Uczniowskiego przebrani za Elfy, Aniołki, Renifery i Śnieżynki. Wyczekiwani goście odwiedzali uczniów w salach lekcyjnych i rozdawali im słodycze. Cała hetmańska społeczność włączyła się w obchody tego radosnego dnia. Koleżanki i koledzy z poszczególnych klas, w swoim gronie, wymieniali się prezentami oraz dekorowali wspólnie sale, z których dała się słyszeć klimatyczna, świąteczna muzyka. 

NatalkaWszystko, co ma początek, ma również swój koniec. Rok temu zostałam Przewodniczącą Sejmiku Uczniowskiego I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Był to dla mnie ogromny zaszczyt oraz wielkie wyróżnienie. Wraz z członkami samorządu staraliśmy się urozmaicić życie szkoły. Otrzymywaliśmy „zielone światło” od dyrekcji i nauczycieli. Dziękuję społeczności Hetmańskiej za to, że chętnie angażowała się w organizowane przez Sejmik wydarzenia tematyczne, które wpisały się w karty historii szkoły. Nie byłoby to możliwe i tak barwne, gdyby nie opiekunka samorządu, Pani Magdalena Ciach, która oddawała nam całe swoje serce i kreatywne pomysły. Wspierała nas zawsze, niezależnie od sytuacji. To był piękny rok, ale przede wszystkim odpowiedzialna funkcja. Starałam się godnie reprezentować naszą szkołę i być przykładem dla innych. Jednakże, nie chciałam zawieść osób, które obdarzyły mnie kredytem zaufania i wiarą w moje możliwości. Z całego serca dziękuję Dyrekcji, Gronu Nauczycielskiemu, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom z Sejmiku, oraz uczniom szkoły, bo to właśnie my wszyscy tworzyliśmy zgrany zespół. Mimo, że moja kadencja dobiegła końca, to wspomnienia zostaną ze mną na zawsze. Nowemu Sejmikowi oraz Przewodniczącemu i Wiceprzewodniczącej gratuluję i życzę twórczych pomysłów i niezapomnianych chwil! Natalia Ciecierska

78860229 1209494199243502 4269993474218000384 nZ wielką przyjemnością informujemy, że nowym przewodniczącym Sejmiku Uczniowskiego został uczeń klasy 2e, Bartosz Bereski, a zastępczynią przewodniczącego, Justyna Kosior z klasy 2b. 

Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że ten rok będzie udany i już nie możemy doczekać się mnóstwa atrakcji, które dla Was zaplanowaliśmy!

Check out reallyreatsite for updates. 1Co to jest scrapbooking? Scrapbooking jest kreatywnym sposobem, na zachowanie i zabezpieczenie wspomnień, związanych z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu. Hobby to skupia miliony ludzi na całym świecie i dziś nie ogranicza się tylko do tworzenia albumów, ale licznych zaproszeń, dekoracji, ozdobnych notesów, pudełek, czekoladowników, pamiętników i prezentów. Obecnie scrapbooking, śmiało możemy nazwać jednym z najbardziej popularnych rodzajów rękodzieła. Skupia wokół siebie setki blogerek scrapowych i tysiące amatorów. Materiały niezbędne do rozpoczęcia przygodny ze scrabookingiem to tylko papier, nożyczki i klej. Nie wyrzucaj słoików, puszek, guzików czy skrawków ozdobnego papieru! Możesz z nich wyczarować fantastyczne kartki, świeczniki, czy wazony. Zapraszamy na warsztaty ze scrapbookingu 12 grudnia o godzinie 14.30 na szkolny hol.

77014429 449569029078819 9107739521402798080 nSejmik Uczniowski jest organizacją działającą na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów. Sejmik poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły oraz współdecyduje o sprawach jej dotyczących. W dniu 25 listopada 2019 roku odbyły się w naszej szkole uzupełniające wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, w której kandydaci próbowali przekonać społeczność uczniowską, że to właśnie oni będą umieli najlepiej sprawować powierzone im funkcje.

andrzejki2Sejmik Uczniowski i klasa 2b serdecznie zapraszają wszystkch uczniów Hetmana na dyskoteke andrzejkową, która odbędzie się 27 listopada w godzinach od 17.00 do 22.00. Zapewniamy fantastyczną zabawę! (plakat by J. Turbacz)

wybory 225 listopada (poniedziałek) w naszej szkole odbędą się wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Spośród 15 kandydatów, zgłoszonych z poszczególnych klas zostanie wyłoniona szóstka uczniów, którzy będą czynnie pracować na rzecz szkoły.

Prosimy o rozważny wybór zaproponowanych kandydatów!

Lokal wyborczy będzie znajdował się na szkolnym holu, a głosy będzie można oddawać w godzinach od 11.40 do 12.25.

Przypominamy, aby zakreślić tylko jednego kandydata, w innym przypadku głos będzie nieważny, a po dokonaniu wyboru, kartę wyborczą należy umieścić w urnie wyborczej.

img 7778 1Już 25 listopada 2019 r. w naszej szkole odbędą się wybory  do Sejmiku Uczniowskiego. Z faktu, że jesteś członkiem społeczności „Hetmana” Twoim prawem i jednocześnie obowiązkiem, jest oddanie głosu w wyborach. Pamiętaj – to także od Ciebie zależy, czy nasze liceum będzie miejscem, gdzie uczniowie ciekawie spędzą czas i będą podejmowac interesujące incjatywy.

Z wielkim smutkiem będziemy rozstawać się z obecnymi członkami Sejmiku Uczniowskiego, ale wszystko, co dobre kiedyś się kończy. :( Pora na wybory nowego składu!

03Dawniej chleb przygotowywano na bazie zbóż i wody, a owe pieczywo było podawane w postaci pasty. W kolejnych etapach rozwoju cywilizacji bochenki stały się płaskie i twarde. Mimo to z pewnością zostawały szybko zjadane, gdyż zaspokajały głód. Obecnie nasze babcie i mamy pieką chleb na zakwasie, a ten z większości sklepów jest robiony na bazie drożdży oraz dodatków spulchniających. Na hetmańskim holu z okazji Dnia Chleba i Kanapki można było zasmakować świeżo upieczone, ciepłe, różnego rodzaju chleby. Oprócz pieczywa na szwedzkim stole pojawiły się rozmaite dodatki w postaci wędlin, serów, warzyw, masełek, marmolad, dżemów i kremów.

tretorn nationalhigh schoolKażdego, komu bliskie jest życie szkoły oraz sprawy koleżanek i kolegów ze społeczności uczniowskiej zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach do Sejmiku Uczniowskiego.

Masz pomysły? Mówisz o nich? Teraz je zrealizuj! Osoby chętne do udziału w wyborach do Sejmiku Uczniowskiego prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur do 8 listopada 2019 roku, do opiekuna Sejmiku p. M. Ciach.

Lata 80. 2Lata 80. to niezwykle barwna dekada pod względem mody i muzyki. Społeczność naszego „Hetmana” postanowiła wskoczyć do wehikułu czasu i przenieść się w ten szalony okres. Tym sposobem na szkolnych korytarzach pojawiło się mnóstwo osób przebranych w wielobarwne stroje: kombinezony, getry, body, ocieplacze na kostki, koszule z bufiastymi rękawami, jeansowe kurtki i - piękne w swojej prostocie - marynarki.

S623 października Sejmik Uczniowski, włączając się w realizację tegorocznego hasła „W HETMANIE jesteśmy dalekowzroczni”, zorganizował Hetmański Swap Ciuchowy. Wszyscy chętni przynosili ubrania, które zostały rozwieszone na szkolnym holu. W prostu sposób można było pozbyć się niechcianych ubrań, a przy tym nie spisywać ich na straty, oddając je komuś innemu. Zainteresowani akcją wybierali ubrania, które stawały się ich własnością.

Black Friday Sale 3Dziś trudno uwierzyć, że kreszowy dres kiedyś mógł być obiektem zazdrości, a torba zapinana w pasie była jednym z najbardziej stylowych gadżetów. W latach 80 - tych królowały elastyczne getry, neonowe kolory, cekiny, bufki, sztuczna biżuteria i burza loków na głowie. Moda była wtedy wygodna, łamiąca konwenanse a jednocześnie stawiająca na luz i wygodę.

W poniedziałek 28 października wsiadamy do wehikułu czasu i przenosimy się w kolorowe, szalone lata 80. Sejmik Uczniowski zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Na najciekawsze ekostylizacje i nie tylko czekają  cenne nagrody.

09W miniony piątek, 18 października, Sejmik Uczniowski zorganizował mini koncert charytatywny dla Zuzi Waltz, sześciolatki, której marzeniem jest móc bawić się z młodszym rodzeństwem i z rówieśnikami, a przeszkodą w tym jest poważna choroba nowotworowa. Potrzeba wiele środków, by podjąć skuteczne leczenie. Hetmaniacy odpowiedzieli pięknymi głosami i hojnym sercem. Koncert, który odbył się na długiej przerwie, poprowadziła Natalia Ciecierska, przewodnicząca SU.

Zuzia.jpg2Z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego jutro, w piątek 18 października, na długiej przerwie, odbędzie się minikoncert, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Zuzi Walz, sześciolatki zmagającej się z ciężką chorobą nowotworową. Nasi hetmańscy Artyści chcą pomóc dziewczynce, która ma szansę pokonać złośliwą chorobę i cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem. Dołączamy w ten sposób do osób i instytucji (m.in.Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałak Nieba"), jednocząc siły w dawaniu dobra innym ludziom. Więcej szczegółów nt. sytuacji dziecka można znaleźć na RRS24.net oraz Zrzutka.pl: Leczenie i rehabilitacja dla Zuzi

71818753 2982219611794502 3355981393761927168 n

Wszyscy lubimy zajadać się pysznymi, słodkimi, soczystymi owocami. W czerwcu, na naszych stołach królują aromatyczne truskawki. Smak i przyjemny zapach wypełniający cały dom podczas obierania mandarynek, zna każdy z nas. Nie raz chcielibyśmy aby do fartuszka wpadła nam duża, słodka, przepyszna gruszka. Ach…:) A jabłka, to prawdziwa polska specjalność. To symbol zdrowia, urody i nieśmiertelności. To, że jedzenie owoców i warzyw ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, wie każdy. Aby zrekompensować brak słońca w te zimne, październikowe dni, Sejmik Uczniowski zorganizował Dzień Owoców i Warzyw.

SEJMIK UCZNIOWSKI ZAPRASZ NAJedzmy owoce! Jedzmy warzywa! Najlepiej surowe, w małych porcjach przez cały dzień. Są doskonałym źródłem witamin i minerałów.  Żadne suplementy diety dostępne w aptekach nie dostarczą organizmowi tego, co dojrzewające w słońcu owoce.

Zapraszamy wszystkich Hetmaniaków 9 października na szkolny hol, na owocowo-warzywna ucztę.

P.S. Jeśli macie ochotę na szpinakowo-bananowe smoothie zabierzcie swój kubek! :)

ciuchowy swap

71750585 381973095806028 2691807754187702272 n kopia 2W poniedziałkowe popołudnie, na orliku nad Wisłą, odbył się IV Turniej Piłki Nożnej organizowany z okazji Dnia Chłopaka. Zawody, w których w tym roku wzięło udział pięć zespołów na stałe wpisały w kalendarz imprez naszej szkoły. Wśród piłkarzy i kibiców panowała wspaniała atmosfera a poziom wszystkich ekip był bardzo wyrównany. W finale spotkały się drużyny z klas 3db i 2ace.

Bez tytułu 3Dziękujemy wszystkim za zakupienie naszego szkolnego kalendarza i wspomożenie działalności Sejmiku Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Kalendarze sprzedały się błyskawicznie, ale mamy dobrą wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli go kupić. Kalendarz ponownie jest dostępny! Ilość jest ograniczona, więc się spieszcie! Kalendarz można zakupić u opiekuna Sejmiku Uczniowskiego w sali 28.

rocker football club 2Dzień chłopaka zbliża się wielkimi krokami, więc jak co roku (30 września) z tej okazji odbędzie się turniej piłkarski. Drużyny z poszczególnych klas można zgłaszać do najbliższego poniedziałku do godziny 12.00 u przedstawicieli lub opiekuna Sejmiku Uczniowskiego. Turniej rozpoczyna się o godz. 14.30 na orliku nad Wisłą. Wszystkich zapraszamy do kibicowania i fajnej zabawy.

01Naukowcy z Temple University w Filadelfii twierdzą, że wystarczy poczuć zapach kawy, aby pobudzić mózg do sprawniejszego działania. W miniony piątek po szkolnych korytarzach i szkolnym holu tuż przed długą przerwą, unosił się niezwykle przyjemny zapach tego najpopularniejszego napoju na świecie. To Sejmik Uczniowski zapraszał wszystkich na kubek kawy. W naszej szkolnej kawiarni (z języka chemiczno-angielskiego – CaFe czyt. wapń i żelazo :)) można było napić się kawy: piernikowej, czekoladowej, waniliowej, pomarańczowej (zdecydowanie najlepsza), orzechowej, śmietankowej, wiśniowej i toffi.

11 March 2025 at 7 00 PM The Ivory Boulevard 259 Oak Street Old Forge New YorkSejmik Uczniowski zaprasza wszystkich smakoszy i nie tylko, na pyszną KAWĘ. Już w najbliższy piątek, hol szkolny, podczas długiej przerwy przeistoczy się w szkolną KAWiArnię. A będzie, w czym wybierać! Będziemy mieli dla was KAWĘ: czekoladową, waniliową, orzechową, toffi, pomarańczową i jeszcze inne niespodzianki.

KAWA najlepiej smakuje we własnym kubku. Bądźmy dalEKOwzroczni i zadbajmy razem o środowisko. Do zobaczenia w piątek i pamiętajcie o zabraniu z domu swojego KUBKA.

Giełda podręczników 2Zapraszamy wszystkich uczniów i absolwentów naszej szkoły na giełdę podręczników, która odbędzie się  w poniedziałek 16 września w trakcie długiej przerwy (12.25 – 12.45), w altance szkolnej. Giełda rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem naszej społeczności szkolnej. Szczególnie czekamy na naszych tegorocznych absolwentów, aby ich spotkać i poznać ich plany dalszej edukacji.(mc)

Dlaczego warto mieć kalendarz hetmański?Bez tytułu 3

Po pierwsze, nasz kalendarz jest niezawodny, gdyż jego działanie nie zależy od dostępu do Internetu czy poziomu naładowania baterii w smartfonie lub laptopie :). Po drugie, dokładnie wiesz, kiedy są egzaminy semestralne (uwaga pierwszaki – u nas są egzaminy semestralne!), a kiedy włącza się szkolny wehikuł czasu i przenosimy się w epokę lat 80 - tych. Po trzecie, jest tam hetmański układ okresowy pierwiastków chemicznych, który nie raz przyda się w odrabianiu zdania domowego z chemii :) i tak można wymieniać i wymieniać…. Bądź na bieżąco i wspomóż działalność Sejmiku Uczniowskiego w nadchodzącym roku szkolnym. Kalendarz można zakupić u opiekuna Sejmiku, Pani Magdaleny Ciach, w sali 28. (mc)