logo sejmik neww

Dzień owoców i warzywJak wszyscy wiemy, owoce i warzywa są bardzo ważne w naszej codziennej diecie ze względu na zawarte w nich witaminy czy składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego powodu we wtorek 9 października w naszej szkole został zorganizowany przez Sejmik UczniowskiDzień Warzyw i Owoców”, w którym każdy uczeń „Hetmana” mógł rozkoszować się smakiem różnorodnych, soczystych owoców będących ważnym elementem zdrowej i zrównoważonej diety.

 

Owoce i warzywa nie tylko dają nam dobre samopoczucie, ale też pomagają w utrzymaniu świetnej sylwetki, zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych oraz są świetnym źródłem ilości błonnika pokarmowego. Chyba nikogo nie trzeba było przekonywać, że każdy z nas powinien zacząć dbać o zdrowie, rozpoczynając właśnie od spożywania możliwie często różnorodnych owoców i warzyw. „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. (Hipokrates)

Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli świeże owoce i warzywa, oraz tym, którzy zaangażowali się w owocową promocję", krojąc, mieszając, miksując...(mk)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG