logo sejmik neww

pobrane 1WWF alarmuje – rocznie w oceanach ginie ponad milion zwierząt. Dlaczego? Około 50 tysięcy ton plastikowych toreb, kubków, talerzyków, sztućców trafia rocznie do oceanu i zabija miliony ptaków i tysiące ssaków morskich. Żółwie mylą je z meduzami, które stanowią ich pokarm, połykają a następnie umierają w wyniku uduszenia. Toniemy w oceanie plastiku! Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest pięć razy większa od Polski. Naukowcy uważają, że jedynym sposobem uniknięcia katastrofalnej sytuacji jest zwiększenie skuteczności procesów recyklingu i zwiększenie świadomości ludzi o skutkach używania opakowań i naczyń z plastiku

Ze względu na nadchodzący i jakże wyczekiwany dzień wigilii szkolnej, Sejmik Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji ”WIGILIA BEZ PLASTIKU’’. Polega ona na zastąpieniu plastikowych talerzy, kubków i sztućców takimi, które są papierowe, czy też wielorazowego użytku (np. metalowe sztućce, domowe kubki i talerze). Zachęcamy do uczestnictwa w akcji oraz informowania o niej innych.

 

A oto kilka sposobów na świeta bez plastiku

https://www.wwf.pl/aktualnosci/10-sposobow-na-swieta-bez-plastiku