logo sejmik neww

54514291 2163277383753736 6848043337329410048 n14 marca Sejmik Uczniowski zorganizował Święto Liczby Pi! Ciekawostką jest to, że wydarzenie to odbywa się w ten dzień nie bez powodu, bowiem, korzystając z amerykańskiego zapisu daty 03.14, tworzy się przybliżenie liczby Pi. 

Dzień ten, stał się tradycją naszej szkoły, gdyż po raz trzeci zostały zorganizowane zawody na najdłuższe rozwinięcie dziesiętne tej niewymiernej liczby. Do zawodów stanęło dwóch zawodników – zeszłoroczny rekordzista Jakub Tomczyk (z klasy 2b) a także nowicjusz – pierwszoklasista Wiktor Walski (z klasy 1d). 

Przez dwadzieścia minut wypisywali oni coraz to kolejne cyfry rozwinięcia liczby pi. Z zapartym tchem podziwialiśmy te, wydawać by się mogło, monotonne zawody, lecz nie w tym wypadku, ilość cyfr znajdująca się na tej tablicy zadziwiłaby niejednego uczonego. Bowiem Jakub Tomczyk osiągnął SUKCES NA SKALĘ ŚWIATOWĄ, dobrze zapisując 1010 cyfr po przecinku, pokonując tym samym swojego rywala Wiktora (któremu udało się poprawnie podać, aż, uwaga, 590 cyfr rozwinięcia), a także ustanowić nowy rekord szkoły. Chłopcom należą się gromkie brawa za podjęcie tego wyzwania. 

Na uczniów, którzy nie podjęli tej próby, czekała szarlotka. Ciasto to stało sie symbolem Dnia Liczby Pi ze względu na swoją wymowę w języku angielskim Apple (Pi)e. Szarlotki, przygotowane przez pierwszoklasistów zostały szybko zjedzone i były zachwalane przez innych uczniów a także nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego dnia, w szczególności tym, którzy upiekli pyszne ciasta.

A Wam zostało przygotowywać się do następnego bicia rekordu rozwinięcia dziesiętnego liczby pi!

Julia Karbarz, Alicja Nowak

AK_01.JPG AK_02.JPG AK_03.JPG AK_04.JPG AK_05.JPG AK_06.JPG AK_07.JPG AK_08.JPG AK_09.JPG AK_10.jpg AK_11.JPG AK_12.JPG AK_13.JPG AK_14.JPG AK_15.JPG AK_16.JPG