logo sejmik neww

27 maja 2019 1Co się stało, co się stało?”
„Gwałtu, mleko wyleciało!”

Tymi słowami rozpoczyna się wiersz Jana Brzechwy „Mleko”. A jak kończy się ta historia? Bardzo smakowicie. Dziś właśnie tak było w Hetmanie - mlecznie i smacznie. Sejmik Uczniowski przygotował mleczną ucztę. Na szkolnym holu można było zjeść pyszny jogurt lub serek oraz przede wszystkim napić się mleka. A było, w czym wybierać! :) Ten wyjątkowy trunek zagościł na stołach w przeróżnych postaciach. Do wyboru było mleko: czekoladowe, truskawkowe, pistacjowe, bananowe, waniliowe i ananasowe. Znaleźli się też amatorzy maślanki i kefiru.

Mleko to niezwykła substancja, a chemik powie mieszanina, bardzo ważnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wśród nich można wyliczyć: białko, lipidy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B, D, E, K, PP a także wapń, fosfor, magnez i potas. A więc "pij mleko będziesz wielki" .:)