logo sejmik neww

S623 października Sejmik Uczniowski, włączając się w realizację tegorocznego hasła „W HETMANIE jesteśmy dalekowzroczni”, zorganizował Hetmański Swap Ciuchowy. Wszyscy chętni przynosili ubrania, które zostały rozwieszone na szkolnym holu. W prostu sposób można było pozbyć się niechcianych ubrań, a przy tym nie spisywać ich na straty, oddając je komuś innemu. Zainteresowani akcją wybierali ubrania, które stawały się ich własnością.

 

Hetmaniacy wiedzą i pamiętają, że częste kupowanie ubrań bardzo szkodzi środowisku, szczególnie gdy daną rzecz założy się tylko raz. Swap ciuchowy rozwiązuje ten problem w bardzo prosty sposób. W trosce o naszą planetę postarajmy się nie tylko unikać plastiku, ale i kupować z rozsądkiem rzeczy, które będą nam rzeczywiście przydatne. Korzystajmy z ubrań tak długo, jak tylko się da, lub dajmy je komuś, kto na nowo je doceni.(Zosia Kuczyńska)

  01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg S1.jpg S2.jpg S3.jpg S4.jpg S5.jpg S6.jpg S7.jpg S8.jpg S9.jpg