logo sejmik neww

03Dawniej chleb przygotowywano na bazie zbóż i wody, a owe pieczywo było podawane w postaci pasty. W kolejnych etapach rozwoju cywilizacji bochenki stały się płaskie i twarde. Mimo to z pewnością zostawały szybko zjadane, gdyż zaspokajały głód. Obecnie nasze babcie i mamy pieką chleb na zakwasie, a ten z większości sklepów jest robiony na bazie drożdży oraz dodatków spulchniających. Na hetmańskim holu z okazji Dnia Chleba i Kanapki można było zasmakować świeżo upieczone, ciepłe, różnego rodzaju chleby. Oprócz pieczywa na szwedzkim stole pojawiły się rozmaite dodatki w postaci wędlin, serów, warzyw, masełek, marmolad, dżemów i kremów.

Hetmaniacy przygotowywali spersonalizowane kanapki, po czym zajadali się nimi. Tego dnia zdecydowanie górowały kromki posmarowane kremem Nutella lub smalcem ze skwarkami. Dzięki tak nietypowemu świętu nasza społeczność mogła zjeść przepyszne śniadanie i dostarczyć swojemu organizmowi energię na cały dzień. Za pomoc dziękujemy Panu Dyrektorowi Pawłowi Dobrowolskiemu, Pani Małgorzacie Chabel i klasie 2d. (Justyna Kosior)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg