logo sejmik neww

85020726 546972775908013 7199506047373934592 nHistoria dżinsów sięga XIX wieku. Już wtedy z bawełnianej tkaniny z Nimes szyto stroje dla żeglarzy. Ten bawełniany materiał poprzez port w Genui eksportowano też do Ameryki, a ponieważ Amerykanie mówią o Genui „Genes”(dżyns), stąd mamy nazwę dżins. Pierwszą osobą, która wpadła na pomysł wykorzystania tego francuskiego materiału był Levi Strauss. Mężczyzna zaproponował poszukiwaczom złota, którzy całymi dniami klęczeli nad rzekami z sitami i przesiewali piasek, wytrzymałe dżinsowe spodnie. Okazały się one strzałem w dziesiątkę! Od tamtej pory dżins stawał się coraz modniejszym materiałem. Obecnie dżinsy nosi niemal każdy. Bogactwo fasonów i różnorodność dżinsowego materiału pozwala dobrać odpowiedni model dla każdego.

Hetmaniacy z okazji Dnia w Jeansie przyszli do szkoły ubrani w jeansowe kurtki, spodnie, koszule, spódnice, sukienki, a nawet gumki do włosów czy maski na oczy! Cała społeczność zebrała się na holu, na długiej przerwie, by sprawdzić zakres swojej wiedzy na temat dżinsów. Najlepsza w tym quizie okazała się Liwia Szymanek (1f). Nie zabrakło również nagród za „Najbardziej jeansowy strój od stóp do głów”. W tej kategorii został wyróżniony Maciej Sus (2e) oraz Piotr Paradowski (2c). Sejmik Uczniowski przygotował także zaproszenie na pizzę dla najbardziej jeansowej klasy, a okazała się nią 2c. Wszystkim zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy Was do brania udziału w kolejnych, zbliżających się imprezach! (Justyna Kosior, 2c)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg