logo sejmik neww

07Dzień Kobiet to święto wyczekiwane przez wszystkich, a zwłaszcza panie. 8 marca Kobiety są zasypywane komplementami, kwiatami i całusami. Czują się, dzięki temu doceniane, szanowane oraz kochane. Jednakże święto kobiet nie zostało ustanowione by panie otrzymywały bukiety róż, lecz aby stworzyć okazję do mówienia o równouprawnieniu płci i domagania się sprawiedliwości. W taki sposób, po wielu manifestacjach, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet. Dzień ten przypadał na 8 marca i tak już zostało do dzisiaj. 

Święto płci pięknej postanowiła uczcić także męska część hetmańskiej społeczności. Z tej okazji Sejmik Uczniowski przygotował mini koncert na holu. Aleksander Polnicki, Karol Kraska i Jakub Dryś zaśpiewali utwory nawiązujące w swej tematyce do kobiet oraz ich zachowań. Panie zostały poczęstowane słodkimi cukierkami. Ogromną niespodzianką i zarazem wisienką na torcie całego koncertu, był występ kadry nauczycieli w składzie: p. Łukasz Zasuwa, p. Jerzy Pawelak, ks. Maciej Charabin, p. Grzegorz Serwan, p. Grzegorz Kobylski, p. Marek Kieszkowski, p. Adama Kunysz oraz sam  Dyrektor naszego liceum, p. Paweł Dobrowolski. Przedstawiciele męskiego grona pedagogicznego wcielili się w aktorów i w humorystyczny sposób wyrecytowali piękne wierszyki dla dziewczyn. Na szkolnym holu było słychać śmiech i radość uczniów. Panie otrzymały od mężczyzn cudowne życzenia, które bezwzględnie poruszyły ich serca. Hetmanianki były zachwycone, a dzięki tej wspaniałej niespodziance, uśmiech nie schodził im z twarzy przez cały dzień.(Justyna Kosior)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg