zlota szkola calosc 2019

mistrzortografii21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Polskiego, grono naszych uczniów z gimnazjum i liceum postanowiło sprawdzić swoje umiejętności w IX Miejskim Dyktandzie dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Tarnobrzegu. W zmaganiach wzięło udział prawie 100 uczniów tarnobrzeskich szkół, z czego wyłoniono po trzech zwycięzców z każdej kategorii wiekowej. Na podium uplasowała się nasza licealistka z klasy 1d Laura Opala, która w kategorii liceum zajęła III miejsce. Uczniowie gimnazjum nie pozostali dłużni i zaszczytny tytuł Mistrza Kaligrafii zdobyła Emilia Piątkowska z klasy II gimnazjum.

Podczas konkursu należało się wykazać dużą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, a przede wszystkim nie dać się złapać w celowe pułapki – niejeden uczestnik poległ na staropolskim imieniu bohatera dyktanda, Borzygniewa, niedoścignionego językowego guru, pół reformatyka, pół mistyka zgłębiającego tajniki adiektywizacji imiesłowów :-) Naszym hetmańskim Mistrzyniom Ortografii i Kaligrafii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach. (an)