zlota szkola calosc 2019

sukceskikW sobotnich zmaganiach najlepszych prawników – licealistów Podkarpacia w ramach Olimpiady Prawnej bardzo dobrze zaprezentowali się Kamila Tomczyk i Kamil Kaczmarek. Obydwoje zostali wytypowani do 6 osobowej reprezentacji województwa na zawody centralne olimpiady. Teraz należy czekać na weryfikację wyników przez Komitet Główny (5 III) i życzyć im sukcesów w rywalizacji z uczniami z całej Polski, która jak co roku odbędzie się w Ostrołęce 24 marca.

W etapie okręgowym Olimpiady wzięło udział 25 reprezentantów szkół naszego regionu, co było jedną z większych liczb w porównaniu do innych okręgów. Spowodowane to było ostrymi kryteriami eliminacji szkolnych, w których np. w naszym województwie brało udział 162 uczniów.

Pierwsza część rywalizacji okręgowych polegała na rozwiązaniu testu z zagadnień prawniczych. Warunkiem przejścia do drugiej części egzaminu było uzyskanie co najmniej 20 punktów na 30 możliwych lub 12 najlepszych wyników. Do drugiej części awansowało 11 uczestników zawodów, warto wspomnieć, że Kamil uzyskał drugie miejsce w tej części rozgrywki.

Druga część egzaminu polegała na napisaniu pracy na temat zaproponowany przez Komitet Główny, w tym roku była to problematyka związana z funkcjonowaniem Najwyższego Sądu Administracyjnego, jego struktury, kompetencji, historii i pozycji sędziów tej instytucji. Kryteria oceniania tego wypracowania, mocno zróżnicowały podium imprezy.

Ostatecznie Kamil zajął trzecie a Kamila czwarte miejsce w zawodach. Gratulujemy im osiągnięć i trzymamy kciuki za ich wytrwałość w dalszej pracy.

GK

Więcej informacji http://olimpiadaprawa.pl

http://www.slowak.edu.pl/