zlota szkola calosc 2019

PKChŚwietne wyniki naszych uczniów doprowadziły do zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej w tegorocznej X Jubileuszowej edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza. Team z Hetmana w składzie: Mateusz Pluta (3b), Ingrid Ziemba (1e) i Daniel Jońca (2c) okazał sie bezkonkurencyjny i zdecydowanie wyprzedził I LO z Krosna i V LO z Krakowa.

Nagrody zespołowe Komitet Organizacyjny przyznaje szkole, której trzech zawodników uzyska największa liczbę punktów ze wszystkich etapów konkursu. W trójetapowym konkursie organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej biorą udział uczniowie z kilkudziesięciu szkół województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

W finałowej piętnastce konkursu znaleźli się Mateusz Pluta i Ingrid Ziemba, którzy w klasyfikacji indywidualnej zajęli odpowiednio 3 i 6 miejsce i uzyskali tytuł laureata.

Gratulujemy uczniom pierwszego historycznego zwycięstwa zespołowego i wysokich wyników indywidualnych.

(mc)