zlota szkola calosc 2019

sebastian 102414 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał XVI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Tytuł finalisty uzyskał Sebastian Spyrzewski z klasy 1d naszego liceum. Co prawda zdobycie takiego tytułu nie zwalnia Sebastiana z matury, gdyż nie jest to olimpiada przedmiotowa, ale daje wiele przywilejów przy rekrutacji na najlepsze uczelnie w Polsce. Dla przykładu na Uniwersytecie Wrocławskim finaliści mają wolny wstęp na kierunki matematyka i informatyka, na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymują maksymalny wynik przedmiotowy z matematyki. Tytuł finalisty OLM daje także maksymalną punktację w rekrutacji na niektóre kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Sebastianowi gratulujemy i mamy nadzieję, ze za rok wróci do Wrocławia na finał XVII OLM. Może tym razem jeszcze z kimś z Hetmana?