zlota szkola calosc 2019

plakat2018Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe LIBRI w Tarnobrzegu jest organizatorem odbywającego się cyklicznie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego. Tegoroczny temat konkursowy brzmiał: „Powróćmy do korzeni – co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego”. W tym roku wśród laureatów konkursu znalazł się, zajmując III lokatę, uczeń klasy II „a” LO – Jan Martyniak. Janek, którego społeczność szkolna kojarzy z zaszczytną funkcją chorążego w hetmańskim poczcie sztandarowym, jest też harcerzem. Nic więc dziwnego, że na bohaterkę pracy literackiej wybrał legendarną tarnobrzeżankę, druhnę Irenę Flis.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na relację z uroczystości rozdania dyplomów i nagród, która przewidziana jest na początek czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników będzie publikacja ich prac w pokonkursowym almanachu, dlatego gratulujemy również Jankowi pięknego debiutu literackiego! (nan)