zlota szkola calosc 2019

konkurs historycznyW piątek 25 maja odbyły się zawody finałowe Miejskiego Konkursu Historycznego „Drogi do Niepodległości – 100 lecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską” zorganizowanego przez Miejski Komitet Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasz Hetman także włączył się w rywalizację uczniów na temat historii Niepodległej wpisując się w miejskie obchody rocznicy 1918 roku.

W finale zawodów nasza drużyna w składzie: Karina Wójcik, Aleksandra Tomczak, Tomasz Ryś, Jan Martyniak i Michał Pawlik okazała się najlepsza z wszystkich reprezentantów tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych a indywidualnie konkurs wygrał Tomasz Ryś uczeń klasy pierwszej przed Jankiem Martyniakiem z klasy drugiej. Indywidualne wyróżnienie otrzymała także Karina Wójcik. Gratulujemy naszym młodym humanistom i życzymy im sukcesów w kolejnych zmaganiach z historią.

Organizatorem konkursu był Związek Oficerów Rezerwy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Koło w Tarnobrzegu i Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek. (GK)