zlota szkola calosc 2019

img 5501 2Na łamach strony wielokrotnie przytaczamy sylwetki uczniów naszej szkoły odnoszących sukcesy w wielu dyscyplinach naukowych. Tym razem jest nam niezmiernie miło poinformować, że aż 4 nasze uczennice - Natalia Ciecierska, Emilia Piątkowska, Julia Roman, Estera Szymczak - zostały zauważone przez Kapitułę i nagrodzone w ramach obchodów 425. rocznicy lokacji miasta Tarnobrzega za wybitne osiągnięcia dla kultury, jak również działalność w wolontariacie.

Zaszczytne nagrody zostały wręczone podczas uroczystej sesji Rady Miasta Tarnobrzega  odbywającej się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.  W trakcie ceremonii Przewodniczący Rady Miasta, Dariusz Bożek, podziękował wszystkim pracującym dla dobra miasta, podkreślając, że duży wkład w tym zakresie ma właśnie młodzież.

Jak co roku uhonorowano tych, którzy zasłużyli się dla miasta i jego mieszkańców. Nagrody w dziedzinie kultury otrzymały wokalistki, w tym: Emilia Piątkowska, Natalia Ciecierska i Julia Roman. Warto podkreślić, że wszystkie są uczennicami naszej szkoły.

Zaprezentowano także tegorocznych laureatów konkursu samorządowego „Ośmiu wspaniałych”. Wśród nagrodzonych wolontariuszy znalazła się również tegoroczna maturzystka,  Estera Szymczak, która znana jest w tarnobrzeskim środowisku ze swoich bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i niech to będzie piękny początek wielkiej i wyśnionej drogi! (MS)

Natalia i Julia