zlota szkola calosc 2019

ranking 2018Gazeta „Rzeczpospolita” opublikowała wczoraj Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości 2018, prezentujący 140 szkół, których uczniowie wykazali się najlepszymi umiejętnościami w zarządzaniu projektem, świetną autoprezentacją i predyspozycjami do pracy w zespole w ramach I Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Wg organizatorów wyżej wymienione kompetencje to „kompetencje przyszłości”. Kształcą one umiejętności społeczne oraz dają gwarancję odnalezienia się na rynku pracy oraz zarządzania własną firmą. „Hetman” w tym rankingu uplasował się na 3 miejscu w województwie i aż 56 w Polsce!

 

Osiągnięcie to szczególnie widoczne jest, gdy uzmysłowimy sobie, że w roku szkolnym 2017/18 w rywalizacji wzięło udział ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Zrealizowanych zostało 300 projektów (kampanie społeczne, zbiórki charytatywne, projekty technologiczne, wydarzenia publiczne itp.). Nasza szkołę reprezentował 9-osobowy zespół pod wodzą tegorocznej maturzystki, Katarzyny Bobowik. Oprócz liderki w jego skład weszli: Adam BarańskiMaja Domańska, Jakub Łygas, Jakub Fundament, Michał Pawlik, Arya Ramos, Aleksandra Ramos, Klaudia Szypuła. Gratulujemy wspaniałemu teamowi, który dołożył swoją cegiełkę do budowy trochę lepszego świata - stworzył jeden z 1400 projektów zrealizowanych w kraju od 2014 roku zmieniających życie 11 milionom ludzi w Polsce! (nan)

Link do rankingu:

https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018/

Team: 

ekipa