zlota szkola calosc 2019

Konkursy fotoOd pierwszego tygodnia października uczniowie gimnazjum, w tym nasi trzecioklasiści, startują w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Każdy uczeń mógł zgłosić swój udział w etapie szkolnym. Same chęci jednak nie wystarczą, potrzeba też solidnego przygotowania, samodzielnych poszukiwań, zgłębiania treści znacznie wykraczających poza podstawę programową, a przede wszystkim twórczego myślenia. Nasi gimnazjaliści wystartowali już w konkursach z języków obcych: niemieckiego, francuskiego, angielskiego, z języka polskiego oraz geografii.

Rozwiązując zadania w arkuszu przedmiotowym, mogli z powodzeniem zastosować w praktyce posiadaną wiedzę i umiejętności. Wielu marzy o tytule laureata, który zwalnia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego i daje fory w procesie rekrutacyjnym do szkoły ponadgimnazjalnej. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, gratulując jednocześnie chęci do tego, by robić cokolwiek więcej niż… tylko się uczyć.