zlota szkola calosc 2019

echodnia 2Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wypowiedzenia wielu życzliwych słów, wyrazów uznania dla wszystkich zaangażowanych w kształtowanie i wychowywanie młodych pokoleń. W piątek, 12 października br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się uroczystość miejska z okazji tego wyjątkowego święta. Wykonująca zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega, p. Anna Pékar, wręczyła nagrody zasłużonym pedagogom oraz stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Wśród 22 stypendystów aż 15 osób to uczniowie „Hetmana”, a między nimi 8 kontynuujących stypendium z roku poprzedniego oraz 7 uczniów z klas pierwszych. W części artystycznej, przygotowanej przez Szkołę Podstawową nr 10, wystąpiła absolwentka tej placówki, a obecnie uczennica 3 klasy naszego gimnazjum Emilia Piątkowska.

Warto również nadmienić, iż uczniowie „Hetmana” znaleźli się też w gronie stypendystów Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu „Nie zagubić talentu”Ingrid Ziemba i Sebastian Spyrzewski, Miron Czech, Mikołaj Majka za sukcesy uzyskane w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku minionym. Nagrodami zostali odznaczeni również absolwenci szkoły: Kamila Tomczyk, Kamil Kaczmarek i Mateusz Pluta.

Podczas uroczystości wojewódzkich, organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty, wyróżniono także nauczycieli naszej szkoły: Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymała p. Beata Suska, a Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty trafiły do p. Magdaleny Ciach i p. dyrektora Pawła Dobrowolskiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc, by nie spoczywali na laurach, lecz nadal z pasją jedni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, a drudzy, korzystając z oferowanych możliwości, rozwijali swe zainteresowania i talenty.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg echodnia_1.jpg echodnia_2.jpg