zlota szkola calosc 2019

konkurs27 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica odbył się Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. To już ósma edycja konkursu, w której uczniowie ze Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z Tarnobrzega, Sandomierza i okolic rywalizowali śpiewając utwory znane bardziej lub mniej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły fantastyczne uczennice Hetmana. Natalia Ciecierska wyśpiewała pieśnią „Rozkwitały pąki róż” miejsce pierwsze, a Magdalena Krzyżek zajęła miejsce trzecie wykonując „Kolędę Warszawską”. Dziewczyny już nie raz wykazały się ogromnym talentem wokalnym, a teraz pokazały jeszcze ogromną wrażliwość i patriotyzm. Opiekunem artystycznym wokalistek była pani Kamila Wolska.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów!

konkurs piosenki patriotycznejW skład jury konkursowego wchodzili:

Pan Mariusz Ryś – Dyrektor TDK w Tarnobrzegu
Pani Elżbieta Chruściel – wieloletni nauczyciel akademicki (specjalistka emisji głosu)
Pani Wioletta Burdzy – pracownik Wydziału Edukacji UM Tarnobrzega
Pani Beata Wiśniewska – historyk w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica