zlota szkola calosc 2019

dyktando galaDzisiaj, 14 listopada, w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Wśród zaproszonych gości znalazły się: dwie uczennice klasy I „c” naszego liceum, Aleksandra Ciżyńska i Karolina Misior, oraz ich nauczycielka, Renata Dąbrowska. Dodajmy, że w wojewódzkich ortograficznych potyczkach Ola wywalczyła tytuł laureata, a Karolina zdobyła wyróżnienie. Dziewczynom należą się ogromne gratulacje, zważywszy na poziom trudności ortograficznych zadań, przez które musiały przebrnąć w kolejnych etapach konkursu, jak również ze względu na fakt ogromnej konkurencji (bardzo dużo uczestników).

Na gali, 14 listopada, dyplomy i nagrody wręczali: Podkarpacki Kurator Oświaty, Małgorzata Rauch, Prezes krakowskiej Fundacji „Zawsze Warto”, Marek Wasiak oraz przedstawiciele władz województwa. Spotkanie poprowadził koordynator podkarpackiej edycji dyktanda, dyrektor LO w Strzyżowie, Mirosław Czernik.

Dyktando „Po polsku o historii” ma za zadanie propagować wiedzę historyczną i łączyć ją z refleksją nad językiem polskim. Warto dodać, że tegoroczna, szósta edycja dyktanda była wyjątkowa, bo objęła swym zasięgiem aż sześć województw: małopolskie, dolnośląskie, lubelskie, opolskie, śląskie i podkarpackie. Choć Podkarpacie po raz pierwszy wystartowało w tym konkursie, odniosło frekwencyjne zwycięstwo. Do udziału w zawodach szkolnych w trzech kategoriach wiekowych (IV-VI klasy, VII-VIII i gimnazja oraz klasy ponadgimnazjalne) zgłosiło się ponad 12 tysięcy uczniów! Etap szkolny dyktanda odbył się 9 października, finał wojewódzki – 7 listopada. (nan)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg