zlota szkola calosc 2019

wolnosc konkurs ssl 800Podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości, odbywających się w murach Zamku Dzikowskiego 13 listopada br., zostały ogłoszone wyniki Konkursu Artystycznego pn. „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem… co dziś znaczy dla nas słowo >wolność<? Czy to samo, co znaczyło 200, 100, 50… lat temu dla naszych przodków?”. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły, wybierając dowolną formę wypowiedzi: esej, rozprawkę, list, wywiad czy pracę plastyczną (wykonaną dowolną techniką), fotografię lub film.

W gronie laureatów znalazło się 14 osób: w kategorii muzycznej: Magdalena Bobowik (3gim.B), w kategorii literackiej: Aleksandra Bogacz (3a), Aleksandra Gorazda (1e), Martyna Krępa (3c), w kategorii plastycznej: Julia Konefał (3 gim.B), Alicja Mazur (2c), Julia Turbacz (1b) oraz 2 ekipy filmowe: Aleksandra Ciżyńska, Jan Radoń (1c), Julia Szyszkowska, Krzysztof Stajniak (1e) a także Justyna Kosior, Gabriela Kasprowicz, Martyna Kmuk (1c).

Jury w składzie: Renata Dąbrowska, Anna Niedźwiedź, Dorota Rzeźnik, Kamila Wolska, Adam Kunysz, Przemysław Zamojski, po przewodnictwem Marzeny Jarzyny, miała niełatwe zadanie do wykonania. Wpłynęło bowiem ponad 100 prac o różnym charakterze (53 prace literackie, 39 prac plastycznych, 23 zdjęcia, 2 utwory muzyczne i 2 filmy). Przy ocenianiu pod uwagę brano: zgodność z tematem, oryginalność ujęcia problemu, kreatywność, niebanalność pomysłów i formy oraz staranność wykonania. Do finału wytypowano 47 osób, które otrzymują zielone" oceny celujące. Po długich debatach (co wybrać? wspomnienia z kart historii, wywiad z dziadkiem, zapiski z pamiętnika, wiersz na cześć Viktorii, czy też esej historyczno-filozoficzny?) nie przyznano konkretnych miejsc, a wyłoniono grupę 7 osób indywidualnie i 7 osób drużynowo, nagradzając je tytułem laureata.

Dla laureatów zostały ponadto ufundowane nagrody przez Pizzerię „Tertio” oraz CrossBox Health & Fitness w Tarnobrzegu, którym serdecznie dziękujemy!