zlota szkola calosc 2019

kamil.kaczmarek.3a.tablo 800Kuratorium Oświaty w Rzeszowie na swojej stronie internetowej poinformowało, że 5 grudnia br. zostały przyznane stypendia Ministra właściwego ds. oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018. Cieszymy się niezmiernie, że wśród 15 nagrodzonych z Podkarpacia znalazł się absolwent Hetmana – Kamil Kaczmarek, który studiuje obecnie prawo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie może z pewnością wykorzystać wiedzę, którą zdobył, przygotowując się do olimpiad przedmiotowych. W roku 2016/17 został bowiem laureatem XLIV Olimpiady Historycznej, plasując się na 5 miejscu w kraju. W minionym zaś roku szkolnym uzyskał tytuł laureata LIX Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym, zdobywając 12 miejsce w Polsce, oraz został laureatem XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Te osiągnięcia dały mu najwyższe noty na egzaminie maturalnym z historii i WOS-u, otworzyły wrota wielu uczelni, a także pozwoliły pretendować do prestiżowej nagrody, jaką jest stypendium Ministra Edukacji. Kamil dał się nam poznać nie tylko jako „gigant” wiedzy historycznej i prawniczej, ale też jako dobry przewodniczący Sejmiku Uczniowskiego, sympatyczny, skromy, chętny do pomocy kolega, z którego młodsi mogą brać przykład. Życzymy, by dalej z pasją rozwijał swoje zainteresowania i realizował zamierzone plany!