zlota szkola calosc 2019

IMG 5074Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Rzeszowie ogłosił wyniki weryfikacji prac badawczych przygotowanych w ramach I etapu Olimpiady. Miło nam ogłosić, że trzech uczniów naszego liceum zakwalifikowało się do zawodów okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej. Są to: Michał Maciąg z klasy IIe, oraz Bartłomiej Dąchór i Łukasz Drabek z klasy Ia. Ich prace badawcze, dotyczące środowiska przyrodniczego i gospodarki naszego regionu, pomyślnie przeszły weryfikację Komitetu Okręgowego.

Michał poświęcił swoje opracowanie dostępności komunikacyjnej i sieci transportowej gminy Majdan Królewski. Bartek zgłębiał tajniki eksploatacji siarki metodą podziemnego wytopu w kopalni w Osieku (jedynej tego typu na świecie!). Łukasz zaś zaprojektował wycieczkę geobotaniczną po Paśmie Jeleniowskim w Górach Świętokrzyskich. Wart dodać, że praca Michała Maciąga została najwyżej oceniona przez jurorów Komitetu Okręgowego spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs. Młodym geografom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (uż)