zlota szkola calosc 2019

ekonomiaMiło nam poinformować, iż decyzją Komitetu Okręgowego Wiedzy Ekonomicznej w Rzeszowie, do tego etapu olimpiady zakwalifikowało się czterech uczniów naszej szkoły: Gabriela Masternak (uzyskując ex aequo najlepszy wynik w etapie szkolnym w województwie), Wojciech Furdyna, Victoria Noga i Jagoda Kucharzyk. Wszystkim uczniom gratulujemy wysokich wyników i życzymy owocnych przygotowań do drugiego etapu olimpiady. Będą jedynymi reprezentantami naszego miasta w tych zawodach. 

Tegoroczna XXXII OWE przebiega pod przewodnim hasłem "Gospodarka Światowa - wolny handel czy protekcjonizm?", a jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Warto docenić wysiłki uczniów nad zdobyciem specjalistycznej wiedzy z szeroko rozumianej problematyki ekonomicznej, która nie jest materiałem wchodzącym w zakres kursu szkoły licealnej. W Hetmanie jej arkana można zgłębiać w klasie drugiej i trzeciej na dodatkowych zajęciach. (gk)

Więcej na http://owe.pte.pl/