zlota szkola calosc 2019

paragrafPoznaliśmy wyniki eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Prawie. Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady w Przemyślu do następnego jej etapu przeszło czterech uczniów Hetmana z najlepszymi wynikami. Są to kolejno: Victoria Noga, Gabriela Masternak, Mikołaj Baska i Anna Jurek. Wszyscy reprezentują trzecioklasistów naszej szkoły. Olimpiada Wiedzy o Prawie cieszy się w Hetmanie coraz większą popularnością, co jest zgodne z trendem ogólnopolskim.

W tegorocznych jej zmaganiach wzięło udział aż 11 uczniów naszej szkoły, uzyskując bardzo dobre wyniki. Zmieniony od tego roku regulamin olimpiady premiuje awansem tylko czwórkę najlepszych z każdej placówki i taka została wybrana. Nasi uczniowie będą w tych zawodach reprezentować północną część naszego województwa. Nasi młodzi prawnicy zdobywają kompetencje na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzającym moduł „Prawo” oraz na wprowadzonych w tym roku w naszej szkole dodatkowych zajęciach z „Podstaw prawa”.

Mamy nadzieję, że na dalszym etapie olimpiady pójdą w ślady swoich poprzedników z lat ubiegłych sięgając po najwyższe jej laury. (gk)

Więcej: https://olimpiadaprawa.pl/