zlota szkola calosc 2019

OLiJPNa liście uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego znalazło się dwoje hetmańskich humanistów: Zuzanna Michałowska z klasy I „d” oraz Jan Ziętek z klasy II „d”.

Rzeszowski Komitet Okręgowy OLiJP dokonuje kwalifikacji na podstawie nadesłanych prac przygotowawczych uczestników zawodów szkolnych. Nasi uczniowie postawili sobie bardzo ambitne zadania. Zuzia w swojej pracy przygotowawczej badała na wybranych przykładach literackich zależności między literaturą wysokoartystyczna i popularną. Janek omawiał równie skomplikowany problem wpływu światopoglądu epoki, nurtów filozoficznych czy artystycznych danego okresu w historii piśmiennictwa na popularne wtedy gatunki literackie. Realizacja obu tematów wymagała od uczestników oczytania, znakomitej orientacji w literaturze i filozofii, znajomości opracowań naukowych, jak również umiejętności pracy z tekstem literackim oraz budowania logicznego, spójnego wywodu naukowego.

Gratulujemy kwalifikacji i życzymy brawurowego przejścia przez kolejne etapy olimpiady! A rywalizacja wojewódzka rozpoczyna się już w połowie lutego…(nan)