zlota szkola calosc 2019

Olimpiada StatystycznaCzterech uczniów (Mikołaj Majka, Jakub Curyło - obaj z klasy 1d, oraz Jakub Tomczyk z 2b i Kacper Tatar z 2e), reprezentowało naszego ,,Hetmana” w etapie okręgowym, III Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Eliminacje te odbyły się 9 stycznia w Rzeszowie. Do zawodów centralnych przechodzi zaledwie 70 uczniów z całej Polski. Są to osoby, których wyniki w etapie okręgowym znajdują się w pierwszej trójce w danym województwie, oraz 22 pozostałych uczniów z najlepszymi rezultatami w skali kraju. Drugie miejsce w województwie podkarpackim zajął Mikołaj, gwarantując sobie awans do zawodów III stopnia. Tuż za ,,podium” uplasował się Kuba Curyło z czwartym wynikiem i tym samym z dużymi szansami na kwalifikację, ale na ostateczne wyniki trzeba jeszcze poczekać. Pozostali dwaj nasi reprezentanci również pokazali się z bardzo dobrej strony, osiągając wysokie wyniki. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Zawody Centralne (I część) odbędą się 27 lutego.

Gratulacje należą się również Sebastianowi Spyrzewskiemu, uczniowi klasy 2d, który awansował do etapu okręgowego XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Do zawodów wspomnianego etapu Sebastian przystąpi 23 lutego. Powodzenia!