zlota szkola calosc 2019

olimpiada historycznaKomisja Centralna Olimpiady Historycznej ustaliła ostateczną listę uczestników finałowego etapu zawodów. W gronie 7 reprezentantów Podkarpacia znalazł się również uczeń naszego Hetmana - Tomasz Ryś.Tomek specjalizuje się w epoce Średniowiecza i miejmy nadzieję, że w eliminacjach centralnych, podobnie jak w okręgowych, wykaże się swoją elokwencją w tej dziedzinie, zapewniając sobie 100 punktów na maturze, będąc jeszcze uczniem klasy drugiej. Niech jego szkolni koledzy z ubiegłych lat będą dla niego wzorem! 

 

Dla Tomka decydująca o awansie na etapie okręgowym była odpowiedź ustna, za którą otrzymał ocenę celującą.Trzydniowe zawody centralne odbędą się, jak co roku, w Gdańsku, w dniach 5-8 IV 2019 r.Ich tradycyjny układ to: praca pisemna, praca ze źródłem, odpowiedź ustna. Niech suma zebranych punktów przez Tomka będzie maksymalna ale na razie życzmy mu ogromnej wytrwałości i siły woli w zgłębianiu tajemnic jego ulubionej epoki.

W zawodach okręgowych dobrze spisali się także pozostali uczniowie z naszej szkoły. Minimalną punktację uprawniającą to typowania na zawody centralne zdobyli: Michał Pawlik (III kl.) i Konrad Stefaniak (I kl.). Ocenę bardzo dobrą w części pisemnej na tym etapie, poza Michałem, uzyskała także Karina Wójcik (II kl.). Warto dodać, iż takich ocen było tylko 11 na 132 uczestników zawodów. Mimo dużego stresu pierwsze bardzo pozytywne szlify na olimpiadzie zdobyły dwie pierwszoklasistki: Zofia Ryś i Wiktoria Żmuda.

Zdobyte doświadczenia powinny zaprocentować w kolejnych edycjach olimpiady. (GK)

Więcej -  http://liceum.olimpiadahistoryczna.pl