zlota szkola calosc 2020

Olimpiada prawnaOstatnia sobota ferii przebiegała pod znakiem rywalizacji uczestników Etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie. Zawody, jak co roku, odbywały się w przyjaznych murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Do części testowej przystąpiło 20 uczniów szkół średnich Podkarpacia wyłonionych w eliminacjach szkolnych, w tym reprezentujący Hetmana: Victoria Noga, Gabriela Masternak, Anna Jurek i Mikołaj Baska. Przejście do drugiego etapu gwarantował wynik 2/3 poprawnych odpowiedzi uzyskanych z testu. Ten próg pokonała połowa uczestników w tym nasze wszystkie dziewczyny!!!. 

Część druga zmagań polegała na napisaniu w ciągi 90 minut eseju na temat zaproponowany prze Komitet Główny Olimpiady, w tym roku była to Charakterystyka Referendum Ogólnokrajowego i lokalnego Polsce. Wymogiem bycia kandydatem do uczestnictwa w Etapie Centralnym było zdobycie 35 punktów na 50 w całej rywalizacji.Typowanie do zawodów centralnych uzyskały: Viktoria Noga uzyskując (ex aequo) najlepszy wynik eliminacji oraz Gabriela Masternak i Anna JurekOstateczny skład Eliminacji Centralnych ustali Komitet Główny i opublikuje 8 marca, trzymajmy kciuki aby Dzień Kobiet był szczęśliwy dla naszych dziewcząt także pod tym względem.  (GK)

Więcej na stronie: http://slowak.edu.pl/news/olimpiada-wiedzy-o-prawie-wyniki

OLIP

ILIP1