zlota szkola calosc 2019

olijp logoKomitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie ogłosił właśnie listę uczniów zakwalifikowanych do części ustnej zawodów. To ostatni etap olimpijskich rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, decydujący o wejściu do ogólnopolskiego finału i uzyskaniu tytułu finalisty lub laureata, a tym samym - zwolnienia z matury z języka polskiego. W gronie 31 najlepszych humanistów z Podkarpacia znalazł się również uczeń naszego „Hetmana”, drugoklasista, Jan Ziętek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny start w kolejnym etapie rywalizacji!

Okręgowe zawody w części pisemnej odbyły się w sobotę, 16 lutego. Polegały na napisaniu pracy literackiej (rozprawki lub interpretacji) oraz rozwiązaniu testu gramatycznego. Warto dodać, że naszą szkołę w tej części olimpiady reprezentowała również pierwszoklasistka, Zuzanna Michałowska. I chociaż Zuzi nie udało się przejść do następnego etapu rywalizacji olimpijskiej, to zaprezentowała się bardzo ładnie, a zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się w olimpijskich potyczkach w przyszłym roku.