zlota szkola calosc 2019

olijp logoWarszawski Komitet Główny OLiJP ogłosił właśnie listę uczniów, którzy otrzymali kwalifikację do zawodów centralnych i ubiegać się będą o tytuł finalisty lub laureata, a tym samym o zwolnienie z matury z języka polskiego na obu poziomach. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Jan Ziętek z klasy II „d”.

Janek świetnie poradził sobie w obu etapach rzeszowskich eliminacji okręgowych. Teraz czeka go na początku kwietnia najważniejsze z wyzwań – część pisemna w Konstancinie i etap ustny w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Pamiętać jednak należy, że olimpiada to nie tylko ciężka praca (choć bez tego trudno wyobrazić sobie drogę do sukcesu), ale także fantastyczna intelektualna przygoda, a także olbrzymia satysfakcja z poznawania ludzi z pasją i radość obcowania z najtęższymi profesorskimi głowami uniwersyteckiej humanistyki. Gratulując Jankowi osiągnięć, cieszymy się, że na drodze naukowej przygody czeka go jeszcze wiele atrakcji! Brawo! (nan)