zlota szkola calosc 2019

Sukcesy historyczneW sobotę, 30 marca, w Ostrołęce, odbyły się zawody centralne Olimpiady Wiedzy o Prawie, w których udział wzięły Viktoria Noga i Gabriela Masternak. Nasze reprezentantki zdobyły zaszczytne tytuły finalistek olimpiady. Wielkie gratulacje dla dziewcząt za ich wiedzę i umiejętności oraz wytrwałość w ich zdobywaniu!!!! Tym osiągnięciem nasze uczennice zapewniły sobie 100% wynik w rekrutacji z określonych przedmiotów na wybrane uczelnie w kraju, jeszcze przed złożeniem egzaminów maturalnych.

 

Olimpiada składała się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (test wiedzy prawniczej), w których wzięło udział 1830 uczniów ze 193 polskich szkół licealnych, eliminacji okręgowych ( test wiedzy prawniczej oraz praca pisemna), które wyłoniły po sześciu uczestników do eliminacji finałowych- ogólnopolskich ( egzamin ustny z wiedzy prawniczej i samorządowej). W eliminacjach okręgowych wzięło udział 301 uczestników, z 84 szkół. W wyniku eliminacji centralnych (egzamin ustny) 30 uczestników otrzymało tytuł laureata, 27 tytuł finalisty. Laureaci i finaliści otrzymali cenne nagrody, dyplomy i zaświadczenia laureata/finalisty. Warto podkreślić, iż Hetman już czwarty rok z rzędu miał swoich reprezentantów na najwyższym szczeblu tej olimpiady, którzy zdobyli tytuły laureata lub finalisty. (GK)