zlota szkola calosc 2019

finalistki XI Ogólnopolskiego Turnieju PsychologicznegoIga Domańska (1d), Paulina Gawryś (2b), Natalia Koper (1a), Zuzanna Michałowska (1d) oraz Inka Rusinek (2b) – to mocna dziewczęca reprezentacja „Hetmana”, która zakwalifikowała się do Wielkiego Finału XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez miesięcznik „Charaktery”. Zespół - prowadzony przez p. Małgorzatę Chabel - 30 marca w Warszawie stanął do walki o laury z najlepszymi z najlepszych z całej Polski i zaprezentował się znakomicie.

 

Warte podkreślenia jest zaangażowanie uczennic, znakomita znajomość literatury fachowej i naprawdę niesamowity wkład pracy w przygotowanie się do tego trudnego i prestiżowego turnieju. Znalezienie się w gronie 100 najlepszych uczniów z całego kraju pasjonujących się psychologią jest już niesamowitym wyróżnieniem, czego gratulujemy ambitnym dziewczynom i ich opiekunce. Na szczególne jednak wyróżnienie zasługuje Inka Rusinek, która dodatkowo wywalczyła miejsce w ścisłym finale - wśród 10 osób zakwalifikowanych do części ustnej ulokowała się na 4 pozycji!

finaliści TurniejuDo tegorocznego Turnieju zgłosiło się ok. 2 tysięcy uczniów ze szkół z całej Polski. Od października 2018 r. zgłębiali oni turniejowe lektury. Ich wiedza została sprawdzona w formie szczegółowego testu on-line 25 i 26 lutego 2019 r. Na tej podstawie z ogromnej grupy uczestników wyłoniono 102 osoby zakwalifikowane do Wielkiego Finału. Ten odbył się 30 marca 2019 r. w VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie. Był podzielony na dwa etapy: pisemny (test) i ustny (wystąpienia przed komisją i publicznością).

Na pytanie, czy warto wziąć udział w takim konkursie, jedna z uczestniczek, Paulina, odpowiedziała: „Zdecydowanie – tak! Jest to konkurs, który nie tylko poszerza wiedzę z zakresu psychologii, ale także bardzo rozwija. Turniej Wiedzy Psychologicznej jest idealny nie tylko dla pasjonatów tej dyscypliny wiedzy, ale również dla każdego, kto chce się dowiedzieć trochę więcej o tym, jak funkcjonuje człowiek, jego psychika oraz dla tego, kto chce po prostu lepiej poznać siebie. Zdecydowanie polecam!”. (nan)

Inka odbiera nagrody