zlota szkola calosc 2019

Tomasz RyśUczeń klasy II A, Tomasz Ryś, wywalczył sobie na rok przed swoją maturą 100% wynik egzaminu maturalnego z historii, zostając finalistą etapu centralnego XLV edycji Olimpiady HistorycznejFinały OH odbyły się tradycyjnie w Gdańsku, w dniach 5- 8 kwietnia. W pierwszym dniu zmagań Tomek pisał pracę na temat Papiestwa wobec Polski od chrztu do soborów powszechnych XV w. oraz w sesji popołudniowej analizował źródło historyczne, którym tym razem był Żywot Karola Wielkiego pióra Einharda. 

 

 

W niedzielny zaś poranek zmierzył się z pytaniami komisji ustnej, m. in. na temat problemów cesarstwa w XIV i XV wiekuPozytywnie zakończone potyczki z epoką Średniowiecza przyniosły mu tytuł finalisty olimpiady i płynące z tego korzyści. Gratulujemy uczniowi osiągnięcia i życzymy sukcesów w nowych wyzwaniach olimpijskich klasy trzeciej. (GK)                                                                                                            

Więcej na http://liceum.olimpiadahistoryczna.pl