zlota szkola calosc 2019

sebastianspyrzewski 1024Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń kl. II d Sebastian Spyrzewski został finalistą najstarszej olimpiady przedmiotowej, czyli LXX Olimpiady Matematycznej. W dniach 3 – 4 kwietnia w Tarnowie, uczeń naszego „Hetmana” wraz z najlepszymi matematykami w Polsce rozwiązywał finałowe zadania. Znakomity wynik, który Sebastian osiągnął, daje mu 100% wynik na maturze z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Gratulacje!

Finalistą olimpiady przedmiotowej już w klasie drugiej zostaje się dzięki ogromnej pracowitości, której Sebastianowi nie brakuje. Z przyjemnością zgłębia on tajniki kolejno poznawanych twierdzeń i rozwiązuje niezwykle trudne zadania, wykraczające mocno poza szkolną wiedzę. Jeśli ktoś sądzi, że Sebastian „siedzi” tylko w zbiorach zadań, to bardzo się myli. Podczas przygotowań do olimpiady codziennie widzieliśmy go uśmiechniętego na szkolnych korytarzach, co potwierdza, że zgłębianie wiedzy królowej nauk znakomicie można połączyć ze zwykłym życiem „Hetmaniaka”. Sebastianie, chapeau bas! (az)