zlota szkola calosc 2019

LejaW finale XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, który odbył się 27 kwietnia 2019 r. w Rzeszowie, wzięło udział sześciu uczniów naszego ,,Hetmana". Aby zostać finalistą tego Konkursu, należało ,,przejść" eliminacje szkolne, następnie etap powiatowy i wreszcie rejonowy. Trzeba zaznaczyć, że w PKM im. Franciszka Leji biorą udział wszyscy najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych, oraz najwyższych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie startują w dwóch poziomach: poziomie I (klasy ósme szkół podstawowych, klasy trzecie gimnazjum, klasy pierwsze szkół ponadgimnazjalnych) oraz w poziomie II (klasy drugie szkół ponadgimnazjalnych). W finale wojewódzkim wzięło udział 71 uczniów w poziomie I oraz 42 uczniów w poziomie II. Wszyscy uczniowie ,,Hetmana" zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a trzech z nich może się poszczycić zdobyciem tytułu laureata. W poziomie I, tytuł ten wywalczył Miron Czech ( z klasy 1 ,,e") uzyskując 3 miejsce, zaś w poziomie II, Sebastian Spyrzewski oraz Jan Ziętek (obaj z klasy 2 ,,d") którzy zdobyli ex-aequo, 2 miejsce. Tytułami finalistów mogą pochwalić się: Mateusz Piejko (z klasy 1 ,,e"), Jakub Tomczyk (z klasy 2 ,,b") oraz Filip Baran (z klasy 2 ,,d").

Warto podkreślić, że co roku uczniowie ,,Hetmana" docierają do finału PKM, zdobywając tytuły laureata, bądź wyróżnienia, ale w tym roku wywalczenie tytułu laureata aż przez trzech uczniów (na 16 wszystkich laureatów szkół ponadgimnazjalnych) to swoisty rekord w historii naszej Szkoły. Jest to między innymi efekt pracy uczniów i nauczycieli podczas wielu godzin kółek matematycznych, tak rozwijających, jak i olimpijskich, które odbywają się regularnie w ,,Hetmanie". Gratulujemy wszystkim naszym ,,Chłopakom na szóstkę" takiego występu. :-)

Wyniki XIX PKM można zobaczyć na stronie https://www.pcen.pl/aktualnosci-pcen/aktualnosci-rzeszow/item/950-laureaci-xix-podkarpackiego-konkursu-matematycznego-imienia-franciszka-leji.html