zlota szkola calosc 2019

WiktorW piątek, 17 maja 2019r., w Roźwienicy, odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs został rozegrany w trzech grupach wiekowych i składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, do której awansowało z każdej grupy po 5 osób z najlepszymi wynikami. Reprezentantem powiatu tarnobrzeskiego był uczeń naszej szkoły, Wiktor Walski (Id), który w ostatecznych rozgrywkach zajął zaszczytne trzecie miejsce.

Konkurs wymagał ogromnej wiedzy z zakresu takich tematów jak: organizacja i zadania ochrony ppoż., w szczególności OSP i PSP; historia pożarnictwa; sprzętu, instalacji i urządzeń ratowniczo-gaśniczych; pierwsza pomoc i przepisy budowlane. Wszystko to opierało się o dużą liczbę aktów prawnych.

Ciekawym akcentem zawodów, była sztuka dotycząca zbrodni katyńskiej, wystawiona w przerwie pomiędzy częścią pisemną, a ustną przez gospodarzy. Przedstawienie było bardzo wzruszające, a wszystko to za sprawą  pięknej oprawy muzyczno – tanecznej. Wiktorowi serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy, aby za rok reprezentował Hetmana w finale ogólnopolskim.

Konkurs pożarniczy