zlota szkola calosc 2020

1W dniach 6 - 8 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyła się II część finału Zawodów Centralnych (III stopnia) XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Mikołaj Majka z klasy I d, jedyny reprezentant naszej szkoły i całego Tarnobrzega zmagał się z 48 uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w 9 konkurencjach: Losy mojej rodziny w II wojnie światowej, Broń i barwa, Eksponat muzealny, Malarstwo batalistyczne i portretowe, Geografia militarna, Literatura i poezja, Film, Pieśń oraz Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.

Mikołaj po zaciętej walce powrócił ,,z tarczą", przywożąc ze sobą jako ,,łup wojenny": dyplom laureata, gwarantujący stuprocentowy wynik z matury z historii na dwa lata przed przystąpieniem do niej, medal pamiątkowy oraz liczne nagrody książkowe.

1.jpg 2.jpg 3.jpg