zlota szkola calosc 2019

laurel wreathTradycyjnie, jak co roku, na podsumowanie tego, co osiągnęli uczniowie uczestniczący w minionym roku szkolnym w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, umieszczamy zestawienie ich osiągnięć. Niektórzy sięgnęli po najwyższe laury, zdobywając tytuły laureatów i finalistów w różnych dziedzinach nauk ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych czy językowych. Byli również pasjonaci konkursów artystycznych, sportowych i interdyscyplinarnych. Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy odniesionych sukcesów, tego, że skorzystali z możliwości oferowanych przez Hetmana, trafnie wybierając to, w czym okazali się najlepsi.

       
Osiągnięcia uczniów

     w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2018/2019

LICEUM

„Hetman” po raz piąty zdobywa tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych tworzonym przez pismo Perspektywy

34 miejsce w Polsce w kategorii „Licea Ogólnokształcące”

1 miejsce w województwie w Rankingu Maturalnym

34 miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich w kraju

3 pozycja w województwie w Ranking Szkół Olimpijskich

Decyzją COPTIOSH „Hetman” został uhonorowany tytułem Złotej Europejskiej Szkoły Praworządności RP w oparciu o wyniki uczniów w takich olimpiadach jak: Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Wiedzy o Prawie

 

           

OLIMPIADY

Nazwa olimpiady

Awans do etapu okręgowego

Uczestnicy etapu centralnego

Opiekunowie

Ogólnopolska Olimpiada

Przedmiotowa „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Mikołaj Majka

Mikołaj Majka- laureat

mgr Tomasz Ciach

65. Olimpiada Chemiczna

Ingrid Ziemba

Daniel Jońca

Jakub Tomczyk

Ingrid Ziemba - finalistka

mgr Magdalena Ciach

XLV Olimpiada Geograficzna

Łukasz Drabek

Michał Maciąg

Bartłomiej Dąchór

Łukasz Drabek - finalista

mgr Urszula Żak

XLV Olimpiada Historyczna

Michał Pawlik

Aleksandra Tomczak

Tomasz Ryś

Karina Wójcik

Konrad Stefaniak

Zofia Ryś

Cezary Czechura

Wiktoria Żmuda

Tomasz Ryś-

finalista

mgr Grzegorz Kobylski

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Jan Ziętek

Zuzanna Michałowska

Jan Ziętek - finalista

dr Renata Dąbrowska

LXX Olimpiada Matematyczna

Sebastian Spyrzewski

Jan Ziętek

Miron Czech

Kacper Hebda

Mikołaj Majka

Sebastian Spyrzewski

- finalista

mgr Paweł Dobrowolski

III Ogólnopolska Olimpiada Statystyczna

Mikołaj Majka

Jakub Curyło

Jakub Tomczyk

Kacper Tatar

Mikołaj Majka

mgr Paweł Dobrowolski

XVI Olimpiada Wiedzy o Prawie

Victoria Noga

Gabriela Masternak

Mikołaj Baska

Anna Jurek

Victoria Noga - finalistka

Gabriela Masternak - finalistka

mgr Grzegorz Kobylski

48. Olimpiada Biologiczna

Aleksandra Wołek

Eryk Lewicki

mgr Krzysztof Wolski

68. Olimpiada

Fizyczna

Filip Baran

Sebastian Spyrzewski

mgr Jacek Bąk

mgr Marek Kierzkowski

43. Olimpiada Języka Angielskiego

Aleksandra Wołek

Mateusz Piejko

Maciej Nenutil

Michał Wójcik

mgr Marta Wciseł

mgr Katarzyna Łazowska

XLII Olimpiada Języka Francuskiego

Claudia Sałek

mgr Renata Krasa

XVII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Sebastian Spyrzewski

mgr Paweł Dobrowolski

IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

o Państwie i Prawie

Victoria Noga

Gabriela Masternak

Anna Jurek

Klaudia Szypuła

Mikołaj Baska

 

mgr Grzegorz Kobylski

XIV Olimpiada Przedsiębiorczości

Gabriela Masternak

Victoria Noga

Mikołaj Baska

mgr Grzegorz Kobylski

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Gabriela Masternak

Wojciech Furdyna

Victoria Noga

Jagoda Kucharzyk

mgr Grzegorz Kobylski

LX Olimpiada Wiedzy

O Polsce i Świecie Współczesnym

Jan Martyniak

 

mgr Grzegorz Kobylski

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Sebastian Spyrzewski – laureat

Jan Ziętek – wynik bardzo dobry

Filip Baran - wyróżnienie

Kacper Hebda – wyróżnienie

Miron Czech – wyróżnienie

Mikołaj Majka - wyróżnienie

mgr Paweł Dobrowolski

mgr Agnieszka Ziętek

mgr Grzegorz Serwan

OGÓLNOPOLSKIE

XI Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

Ingrid Ziemba

Daniel Jońca

Jakub Tomczyk

Emil Cymer

Filip Baran

Weronika Basak

Mikołaj Murek

Ingrid Ziemba - wyróżnienie

Daniel Jońca – finalista

Jakub Tomczyk

finalista

mgr Magdalena Ciach

WOJEWÓDZKIE

XIX Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji

Miron Czech

Sebastian Sprzyrzewski

Jan Ziętek

Mateusz Piejko

Jakub Tomczyk

Filip Baran

Emil Cymer

Sebastian Spyrzewski – laureat, II miejsce

Jan Ziętek – laureat, II miejsce

Miron Czech – laureat, III miejsce

Mateusz Piejko – finalista

Jakub Tomczyk – finalista

Filip Baran – finalista

mgr Paweł Dobrowolski

mgr Beata Suska

mgr Agnieszka Ziętek

Web.Master Podkarpacki

Mikołaj Barsznica - finalista

mgr Marek Kierzkowski

VI Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii

Aleksandra Ciżyńska – laureatka

Karolina Misior - wyróżnienie

dr Renata Dąbrowska

KONKURSY SZKOLNE

II Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Miejsce I

Jakub Kościelniak

Jakub Curyło

Wojciech Barszcz

Natalia Kukuła

Miejsce II

Karolina Nawrot

Alicja Nowak

Julia Ambroziak

Kornelia Bajda

Miejsce III

Miron Czech

Bartosz Bereski

Kacper Piechota

Mateusz Piejko

mgr Marta Wciseł

mgr inż. Leszek Horoszko

mgr Adam Kunysz

mgr Katarzyna Łazowska

KONKURSY ARTYSTYCZNE

MIĘDZYNARODOWE

XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Inne Spojrzenia

Patrycja Pacholska – I miejsce

Julia Turbacz - wyróżnienie

dr Renata Dąbrowska

OGÓLNOPOLSKIE

9. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej Piosenka w Meloniku

Natalia Ciecierska – II miejsce

23. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Wygraj Sukces

Natalia Ciecierska – III miejsce

Magdalena Krzyżek – udział w finale

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Justyna Kosior – nominacja do eliminacji wojewódzkich

Michalina Gosztyła - wyróżnienie

Iga Domańska - wyróżnienie

mgr Anna Niedźwiedź

dr Renata Dąbrowska

Ogólnopolski Konkurs Literacki Ikarowe Strofy

Karolina Jurek - wyróżnienie

dr Renata Dąbrowska

POWIATOWE

Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny Ginące zawody i zawody przyszłości – kim będą młodzi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego

Justyna Kosior – wyróżnienie w kategorii praca literacka

Julia Karbarz – wyróżnienie w kategorii praca multimedialna

Emilia Nowak – wyróżnienie w kategorii praca multimedialna

dr Renata Dąbrowska

XVIII „Wiosna Poetycka” w Collegium Gostomianum

Turniej Jednego Wiersza

Aleksandra Tomczak - wyróżnienie

dr Renata Dąbrowska

Konkurs Piosenki Śpiewamy Kolędy i Pastorałki (organizowany przed TDK w Tarnobrzegu)

Magdalena Krzyżek - wyróżnienie

mgr Kamila Wolska

MIEJSKIE

Miejski Konkurs Piosenki

i Pieśni Patriotycznej (organizowany przez ZS.iIm. S. S. Staszica)

Natalia Ciecierska – I miejsce

Magdalena Krzyżek – III miejsce

SZKOLNE

Konkurs Artystyczny na 100-lecie Niepodległości

Laureaci

Kategoria literacka

Aleksandra Bogacz

Aleksandra Gorazda

Martyna Krępa

Kategoria plastyczna

Alicja Mazur

Julia Turbacz

Kategoria filmowa

Aleksandra Ciżyńska

Jan Radoń

Julia Szyszkowska

Krzysztof Stajniak

Justyna Kosior

Gabriela Kasprowicz

Martyna Kmuk

mgr Marzena Jarzyna

dr Renata Dąbrowska

dr Dorota Rzeźnik

mgr Anna Niedźwiedź

mgr Przemysław Zamojski

mgr Adam Kunysz

mgr Kamila Wolska

SUKCESY SPORTOWE

Wojewódzka Licealiada w Pływaniu Sztafetowym i Indywidualnym

Pływanie sztafetowe

Drużyna:

Magdalena Bogacz

Natalia Kukuła

Magdalena Krzyżek

Marianna Zych

Kamila Lis

Klaudia Śliwińska

Pływanie indywidualne

Natalia Kukuła

Magdalena Bogacz

Kamila Lis

Finał - IV miejsce

Finał - V miejsce (styl dowolny)

Finał - VII miejsce (styl grzbietowy)

XXIII miejsce uzyskane w półfinale wojewódzkim (styl   klasyczny)

mgr Łukasz Zasuwa

Wojewódzka Liceliada w Koszykówce Chłopców

Drużyna:

Jakub Saramak

Igor Rokosz

Maciej Kurzyński

Maciej Paczkowski

Karol Basak

Michał Watras

Bartosz Gutowski Antoni Roman

Piotr Paradowski

Olaf Tarnowski

Finał - III miejsce

mgr Łukasz Zasuwa

Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

Drużyna:

Maciej Kurzyński Jakub Saramak

Piotr Paradowski Antoni Roman

Jan Radoń

Bartłomiej Smykla

Jan Smykla

Eryk Lewicki

Igor Rokosz

Bartosz Gutowski Krzysztof Maj

II miejsce

mgr Łukasz Zasuwa

Wojewódzka Licealiada w Szachach Drużynowych

Zuzanna Michałowska – udział w finale

Filip Rejman - udział w finale

Mikołaj Juda - udział w finale

Jakub Fundament - udział w finale

mgr Tomasz Ciach

Mistrzostwa Tarnobrzeskich Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim

Bartłomiej Dobroń – II miejsce

mgr Dorota Skórska

25 Plebiscyt Sportowy (organizowany przez redakcję Echa Dnia) – Talent Roku

Igor Rokosz - nominowany

Jakub Saramak - nominowany

IDO World Couple Dance Championships (Caribbean Show)

Jakub Tomczyk – I miejsce w kategorii Special Couple Dance Formation

Młodzieżowy Turniej Tenisa Ziemnego Smeczem w promile – z rakietą po trzeźwość i zdrowie

Kamila Porębska - I miejsce

INNE OSIĄGNIĘCIA

XI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Inka Rusinek – laureatka

Paulina Gawryś – finalistka

Zuzanna Michałowska – finalistka

Iga Domańska – finalistka

Natalia Koper – finalistka

mgr Małgorzata Chabel

XXIII Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych

Drużyna I:

Anna Jurek – awans do finału, wyróżnienie, II miejsce indywidualne

Aleksandra Ramos – awans do finału, I miejsce indywidualne

Magdalena Bogacz – awans do finału

Paweł Brożyna – III miejsce indywidualne

mgr Dorota Skórska

XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom

Wiktor Walski – etap wojewódzki, III miejsce

mgr Dorota Skórska

Konkurs na zdjęcie klasowe

kl. 1b – I miejsce

kl. 2e i 1c – II miejsce

kl. 2b – III miejsce

Sejmik Uczniowski

Wyróżnieni kwalifikacjami do kongresów naukowych

(za szczególne osiągnięcia naukowe)

Laureat programu ADAMED SmartUP – udział w IV obozie naukowym

Emil Cymer

mgr Magdalena Ciach

Program Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Emil Cymer

mgr Magdalena Ciach

Gimnazjum

OLIMPIADY

XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów

Patrycja Glica

Wiktoria Solarska

mgr Agnieszka Ziętek

KONKURSY KURATORYJNE

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Maria Rożek – laureatka

Julia Krzeszowska – finalistka

mgr Anna Niedźwiedź

Wojewódzki Konkurs Historyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Jan Kiełb – laureat

Jakub Dryś - finalista

mgr Marzena Sarzyńska

Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Agnieszka Jedlińska – laureatka

Magdalena Gara - finalistka

mgr Renata Krasa

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Jakub Dryś - finalista

mgr Marta Wciseł

mgr Katarzyna Łazowska

INNE KONKURSY

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

Jakub Dryś – laureat

Anna Paczocha – laureatka

Jan Kiełb – finalista

Aleksandra Jasłowska – finalistka

Tomasz Winiarski – finalista

mgr Marzena Sarzyńska

mgr Grzegorz Kobylski

Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (organizowany przez Wydział Zamiejscowy UJK w Sandomierzu)

Jakub Dryś – I miejsce

mgr Marta Wciseł

mgr Katarzyna Łazowska

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus”

Wiktoria Solarska - laureatka

mgr Agnieszka Ziętek

23. Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”

Emilia Piątkowska - III miejsce

mgr Kamila Wolska

Konkurs Artystyczny na 100-lecie Niepodległości

Laureaci:

Kategoria muzyczna

Magdalena Bobowik

Kategoria plastyczna

Julia Konefał

mgr Marzena Jarzyna

dr Renata Dąbrowska

mgr Anna Niedźwiedź

mgr Przemysław Zamojski

mgr Kamila Wolska

mgr Adam Kunysz

SUKCESY SPORTOWE

IDO World Couple Dance Championships (Caribbean Show)

Julita Bartyzel – tytuł mistrza Europy w salsie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Tarnobrzegu

Drużyna chłopców – III miejsce

w składzie:

Adam Stasiak

Eryk Pawełek

Rafał Tomczyk

Aleksy Dąda

Jakub Dryś

Norbert Nowak

Tomasz Winiarski

mgr Dorota Skórska