zlota szkola calosc 2019

li2Drugoklasistka, Aleksandra Gorazda znalazła się w gronie laureatów XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Nagrodzone opowiadanie Oli nosi taneczny tytuł „Pas de Deux”.

Jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman, po zapoznaniu się z 1206 utworami, nadesłanymi przez 509 autorów z całej Polski, wyłoniło grupę laureatów. Tradycją konkursu jest honorowanie drukiem w „lipowym” almanachu 100 najlepszych tekstów stu autorów (z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), którzy – jak piszą organizatorzy – „wyróżnili się świeżością odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze”.

Ola Gorazda znalazła się w elitarnym gronie 42 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których prace jury uznało za wyjątkowo oryginalne i artystycznie wartościowe. Uroczystość rozdania nagród oraz okolicznościowy koncert odbędą się 18 października o godzinie 11:00 w Bielsku- Białej.

Oli gratulujemy sukcesu i wierzymy, że pod znakiem czarnoleskiej lipy hetmańska artystka rozwinie skrzydła. Być może wkrótce doczekamy się tomiku z jej opowiadaniami w szkolnej serii wydawniczej Biblioteka „Hetmana”? (RD)