zlota szkola calosc 2019

Ola Gorazda Lipa 201918 października br. o godzinie 11.00, w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST w Bielsku – Białej, odbyło się uroczyste podsumowanie XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2019. Wśród zaszczytnego grona  laureatów znalazła się nasza uczennica, Aleksandra Gorazda z klasy 2e.

Opowiadanie jej autorstwa Pas de Deux znajdzie się w „lipowym” almanachu. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 550 uczestników w wieku od 7 do 19 lat, którzy ogółem nadesłali 1311 utworów wierszowanych, prozatorskich i dramatycznych.  Wybrano 100 utworów pisanych wierszem i prozą, które wyróżniały się wrażliwością językową oraz sprawnością warsztatową. Jury konkursowe nagrodziło przede wszystkim twórców, których prace charakteryzowały się świeżością a także zawierały własną wizję świata przedstawionego w utworze. Oli serdecznie gratulujemy uzyskania tytułu laureata i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy literackie.