zlota szkola calosc 2020

Olimpiada StatystycznaBardzo dobry występ w etapie okręgowym

IV Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej!

 W środę, 4 grudnia, w Rzeszowie odbył się etap okręgowy IV Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Filip Walicki z klasy 1 ,,g", Jakub Curyło i Mikołaj Majka, obaj z klasy 2 ,,d", zwycięzcy etapu szkolnego. Do etapu okręgowego awansowało 67 uczniów z kilkunastu szkół podkarpackich. Po napisaniu dwóch części testowych, jeszcze tego samego dnia, została wyłoniona najlepsza dziesiątka, która podczas uroczystego podsumowania zawodów, otrzymała pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia. Bardzo miło nam zakomunikować, że w gronie najlepszych znaleźli się wszyscy trzej ,,Hetmaniacy". Kuba zajął 9 miejsce, Filip był 6, natomiast Mikołaj uplasował się na miejscu 3, automatycznie premiowanym awansem do etapu centralnego.

Etap centralny składa się z dwóch części. Pierwsza z nich odbędzie się 25 lutego
i najlepsza trzydziestka z całej Polski awansuje do ścisłego finału. Już dzisiaj życzymy Mikołajowi aby znalazł się w finale OS, a wszystkim trzem naszym ,,hetmańskim statystykom" gratulujemy uzyskania bardzo dobrych wyników w etapie okręgowym.