zlota szkola calosc 2020

oweW roku szkolnym 2019/2020 odbywa się XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”Miło nam zakomunikować, iż do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowali się także uczniowie naszego liceum: Jakub Dryś (kl. I), Jakub Curyło (kl. II), Mateusz Piejko (kl.II), Wojciech Barszcz (kl. II), Jagoda Kucharzyk (kl. III) i Wojciech Furdyna (kl. III). Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki w dalszych zmaganiach olimpijskich. Uczniowie znaleźli się w wąskiej grupie 29 osób reprezentujących nasze województwo w tej olimpiadzie.

Udział w Olimpiadzie stanowi znakomitą okazję do utrwalenia i pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania gospodarki światowej. Doświadczenie to jest niezwykle cenne, gdyż ma miejsce w trakcie toczącego się sporu o kształt funkcjonowania globalnego handlu. Szczególnie są w niego zaangażowane dwie największe gospodarki na świecie: USA oraz Chińska Republika Ludowa. Skalę powstałych w ostatnich latach napięć zaczęto określać już mianem wojny handlowej, a Sekretarz Generalny OECD, José Ángel Gurría stwierdził, że wojna ta obniżyła znacząco globalny wzrost gospodarczy. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Zawody II stopnia (okręgowe) XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się 9 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 11:00 w 17 komitetach okręgowych powołanych przy Oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Uczniów zainteresowanych tematyką ekonomiczną, szczególnie klas pierwszych, zapraszamy na dodatkowe, dobrowolne zajęcia z podstaw ekonomii odbywające się w klasie drugiej i trzeciej. Nabór do nich rusza w drugim semestrze danego roku szkolnego. Informacje na ten temat możecie uzyskać u prowadzącego zajęcia w sali nr 25. (GK)

Więcej o olimpiadzie http://owe.pte.pl/