zlota szkola calosc 2020

wiedza o prawieDobre wieści dotarły do nas z Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie w Przemyślu. Do etapu okręgowego tegorocznej edycji zakwalifikowały się wszystkie osoby zwycięskie w zawodach szkolnych a mianowicie: Tomasz Ryś, Magdalena Paź, Aleksandra Tomczak i Weronika Skitał. Wszyscy reprezentanci Hetmana w tej edycji Olimpiady uczą się w klasie trzeciej. Zawody okręgowe odbędą się 29 lutego 2020 r. w I LO w Przemyślu – życzymy samych poprawnych odpowiedzi.

Rywalizacja szkolna stała w tym roku na wysokim poziomie i walka o premiowane awansem cztery najwyższe miejsca była zacięta. Tym bardziej należy uczniom pogratulować sukcesu a ich kolegom z rywalizacji należą się wyrazy uznania i podziękowania za stworzoną olimpijską atmosferę.

Olimpiada Wiedzy o Prawie jest nowatorskim pomysłem na pogłębianie i propagowanie edukacji prawnej a tym samym poszerzanie wśród młodzieży kultury prawnej tak bardzo potrzebnej we współczesnym świecie. Zdobyła sobie uznanie na renomowanych uczelniach, które przyjmują jej laureatów i finalistów na preferencyjnych warunkach. Tematycznie obejmuje program nauczania wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Jej zakres uwzględnia dodatkowe umiejętności z zakresu prawa konstytucyjnego, cywilnego, karnego i rodzinnego oraz wstępu do prawoznawstwa. W Hetmanie wiedzę tę i umiejętności można zdobyć na odpowiednio zmodyfikowanym kursie wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym oraz dodatkowych zajęciach z podstaw prawa prowadzonych dla chętnych uczniów w klasie drugiej i trzeciej. (GK)

Więcej informacji    https://olimpiadaprawa.pl/