zlota szkola calosc 2020

pthSzybkimi krokami zbliżają się eliminacje okręgowe XLVI Olimpiady Historycznej. Komitet organizacyjny tych zawodów potwierdził listę osób, które przeszły pomyślnie zawody szkolne. Polegały one na napisaniu pracy badawczej na dany temat, złożeniu egzaminu ustnego z zakresu poziomu rozszerzonego historii w LO oraz pytań z zagadnień z wybranej specjalności i lektur.

Z przyjemnością informujemy, iż naszą szkołę w rywalizacji na Uniwersytecie Rzeszowskim będą reprezentować: Jakub Dryś (I kl.), Hubert Gruca (I kl.), Jan Kiełb (I kl.), Emilia Nowak (II kl.) – specjalność Średniowiecze, Konrad Stefaniak (II kl.), Zofia Ryś (II kl.), Cezary Czechura (II kl.), Wiktoria Żmuda (II kl.) – specjalność Historia XIX w., Łukasz Drabek (II kl.) i Karina Wójcik (III kl.) – specjalność Historia Najnowsza. 11 stycznia 2020 r. Hetmaniacy zmierzą się z swoimi rówieśnikami z Podkarpacia (123 osoby) w eliminacjach pisemnych a najlepsi zostaną zaproszeni na eliminacje ustne 23 stycznia. Dopingujmy naszym aby w jak największym gronie dotarli do najwyższych lokat.

Niech w nadchodzących świętach i Nowym Roku znajdą chwilę na czas wolny - poza historią. (GK)

Więcej:http://www.ur.edu.pl/wydzialy/socjologiczno-historyczny/instytut-historii/olimpiada-historyczna/olimpiada-dla-szkol-ponadsp/wyniki